You are here

Wszystko o zabiegach medycznych

Objawy autyzmu - parę interesujących informacji odnośnie tej choroby

terapia dziecka autystycznego
Author: State Farm
Source: http://www.flickr.com
Autyzm to wyzwanie dla rodziców dziecka. Do dzieci autystycznych musimy podchodzić inaczej niż do dzieci zupełnie zdrowych. Bardzo ważna jest odpowiednia diagnoza. W innym razie może być kłopot z leczeniem autyzmu. Zależnie od stopnia tej choroby z dziećmi rodzice, ale i reszta społeczeństwa ma ograniczony kontakt. Dlatego opracowano specjalne zabawy dla dzieci autystycznych, które mają pomóc w ich rozwoju. Ale nie jest łatwo nauczyć dziecko z autyzmem bawić się. Bardzo często dziecko chore powtarza jakąś czynność.

Okuliści Bielsko Biała, centrum okulistyczne Śląsk - zobacz jaki gabinet wybrać, oceny

oczy
Source: pixabay.com
Wszyscy chcemy mieć jak najbardziej sprawne zmysły. Suma summarum często nawet o nich nie myślimy do czasy, gdy coś nie zacznie szwankować. Gdy nasze zmysły przestają dobrze działać, wtedy zaczynamy wariować wraz z nimi, bo nie wiemy, co się dzieje. Gdy okazuje się, że przestajemy wyczuwać smaki, albo przestajemy słyszeć, albo gdy nie możemy zobaczyć wszystkiego z właściwą ostrością - w tego rodzaju sytuacjach zastanawiamy się, do jakiego lekarza iść.

Zdrowie dziecka: metody wspierania rozwoju oraz rehabilitacji maluchów

lekarz
Author: Krzysztof Pędrys
Source: http://www.flickr.com
Dziecko już od pierwszych chwil swojego życia powinno uczyć się właściwego odbierania bodźców z otoczenia i należytych mechanizmów ruchowych. Stąd bierze się ogromna popularność zajęć z integracji sensorycznej i terapii Bobath.

Niezbędnik medyczny, czyli cenne sprzęty medyczne w szpitalach i placówkach medycznych.

sprzęt medyczny
Author: Bernhard Wintersperger
Source: http://www.flickr.com
Każdy szpital ma obowiązek spełniać bardzo rygorystyczne zasady, jeśli chodzi o kupowany i konserwowany sprzęt medyczny. W dużej mierze bowiem to od niego nierzadko zależy zdrowie człowieka ex aequo z kompetencjami pracowników medycznych. Instrumenty medyczne posegregować można na trzy rodzaje. Pierwszym z nich są sprzęty do diagnozowania pacjentów, drugim do monitorowania funkcji życiowych, a trzecim jest sprzęt przede wszystkim do leczenia.

Pages