Jak wpływają regularne ćwiczenia na stan zdrowia?

on Sep 27, 2023
Kiedy rok temu zaszedłem do lekarza rodzinnego, dostrzegł, że najzwyczajniej zapuściłem się. A więc utyłem, zacząłem miewać poważne kłopoty zdrowotne. Świetnie, że lekarz potrafi być przekonujący, ponieważ po jego namowach w znacznym stopniu zmieniłem swoje funkcjonowanie. A więc zacząłem każdego dnia ćwiczyć. Najbardziej pomocne jest bieganie: biegam kilka kilometrów średnio co dwa dni. Tego typu dawka biegania sprawiła, że wreszcie przestałem tyć, a na dodatek schudłem.

Biegający mężczyzna
Co zdołałem zjeść, to wieczorem spaliłem. Początkowo miałem ogromne zakwasy, lecz na całe szczęście później wszystko się pozmieniało. Można powiedzieć, iż bieganie spowodowało, że nie tylko korzystniej wyglądam - również należy mieć na uwadze, iż nareszcie pożegnałem się z depresją.http://www.artemed.pl/szpital/operacje-i-zabiegi/artroskopia-stawu-kolanowegoNie twierdzę, że to była poważna depresja, lecz regularne bieganie spowodowało, iż nieustannie do organizmu były pompowane endorfiny. To pokazuje, że jeśli jogging ma bardzo dużo zalet.

Pragnę również napisać nieco o ćwiczeniu na siłowni. Niewątpliwie ta polecana aktywność fizyczna spowodowała, iż mam atrakcyjniejszą klatkę piersiową. Akurat na dzień dzisiejszy to efekty nie są rewelacyjne, ponieważ potrzebuję jeszcze dużo czasu, ale wszyscy mi mówią, że nie jest źle. A to wszystko bez wspomagania - znam ludzi, którzy zamiast ciężko ćwiczyć, brali nielegalne używki. Efekty są i tak nieodpowiednie. Zwłaszcza, że nawet jeżeli atrakcyjniej wyglądamy, podobamy się kobietom na chociażby plaży, to i tak powodujemy, iż choćby stan naszego serca jest na dużo gorszym poziomie. Takie są właśnie realia, zwróć na to uwagę!

Typowe ćwiczenia w domu także mają wiele sensu - w końcu częste pompki albo przysiady dużo dają. Dla początkujących polecam przysiady. A więc rób możliwie jak najwięcej przysiadów, później zrób małą przerwę, i tak dalej. Według mnie proste ćwiczenia bardzo dużo mogą dać. Kiedy tydzień temu poszedłem do doktora, odrzekł, iż rozpiera go duma, ponieważ właśnie za jego radą odmieniłem swoje życie. Zapewne, gdybym nie słuchał jego rad, nadal narzekałbym na własne zdrowie. Fantastycznie, że codziennie ćwiczę, to akurat pewne.

Jeśli chcesz regularnie ćwiczyć i dbać o swoją kondycję kliknij: |shar-pol.org.pl/|.