Dlaczego trzeba zdecydować się na psychoterapię? Co nam to da? Czy to na pewno jest pomocne?

on Aug 3, 2022
Psychoterapia ułatwia przeorganizować błędne struktury poznawcze, które ograniczają człowieka. Pozwala przezwyciężyć blokady, destrukcyjne, nawykowe sposoby reagowania. Naucza zwalczania lęku i użycia innowacyjnych, niewykorzystywanych szans poradzenia sobie w rozmaitych sytuacjach. Jest to proces dążący do zmiany, która jest potrzebna do zniwelowania objawów.

Psychoterapia
Przemianie, zależnie od problemu podawanego przez pacjenta, ulegają nie do końca postawy czy przekonania, nieadekwatne wartościowanie zdarzeń, wzorce reakcji związanych z emocjami i komunikacji interpersonalnego, stare nawyki i sposoby zachowania.

Żeby uzyskać świeże informacje na opisywane zagadnienie sięgnij po źródło - one zapewne też Cię zaabsorbują. Zobacz to na własną rękę.

zazwyczaj okazuje się\może się okazać, że pokazywane problemy to tak naprawdę „wierzchołek góry lodowej”, które mają swoje źródło głęboko w podświadomości, są odległym echem niełatwego dzieciństwa, braku bliskości związanej z emocjami ze strony bliskich osób, braku miłości i akceptacji.

Chory wraz z psychoterapeutą w czasie konkretnych spotkań próbują zmierzyć się z wciąż bolesnymi sprawami z przeszłości, złagodzić poczucie winy, krzywdy, wzmocnić to, co jest sednem siły. zazwyczaj wtedy w czasie terapii pacjenci uczą się nazywać i nazywać emocje, pozwalają sobie na złość, smutek, radość. Odnajdują własną siłę i poczucie wpływania na rzeczywistość .Znajdują akceptację, poczucie własnej wartości, poczucie sensu i spełnienia. Odzyskują spokój i rozpoczynają naprawdę cieszyć się życiem.

Każda psychoterapia, jak psychoterapia w Katowicach jest doświadczeniem związanym z emocjami. Nie jest to intelektualny dyskurs dwóch inteligentnych osób, ale mocne przeżycie i tak naprawdę dzięki temu standardowe jest osiągniecie niezbędnej zmiany. Istotne czynniki zachodzące w procesie psychoterapii, to pozytywna i mogąca dać wsparcie relacja z psychoterapeutą, doświadczanie nadziei, ulgi i spadku napięcia, możliwość odreagowania, zaufanie do terapeuty i poczucie bezpieczeństwa, otrzymywanie informacji zwrotnych, korektywne doświadczenia emocjonalne.

W relacji z lekarzem, pacjent ma szansę doświadczyć zrozumienia i empatii. Jest doskonale wysłuchany, nie jest poddany ocenie, może przeżywać uczucia zamiast je ukrywać, może myśleć nad nimi, poszukiwać ich sensu i znaczenia. Terapeuta nie krytykuje i nie odrzuca pacjenta, jest wyczulony na jego problemy, potrafi wyrażać swoje emocje i umożliwia pacjentowi na wolność i autonomię. Tego rodzaju psychoterapia jest ciekawym doświadczeniem w zakresie relacji drugim człowiekiem.