Zbawienny wpływ soli bocheńskiej na organizm i jego funkcjonowanie

on Mar 28, 2023
Dawnymi czasy sól była warta tyle,co kamienie szlachetne. Kopalnie soli w dawnej Polsce zwykle posiadali najzamożniejsi panowie lub sam władca.
Współcześnie sól kuchenna stała się powszechna. Cenniejsze stały się sole lecznicze, chętnie używane w ośrodkach Spa zabiegi spa bydgoszcz i w domowym użytku.

Domowa strefa relaksu
Author: PARA PAINTS
Source: PARA PAINTS
Najchętniej używana w naszym kraju sól jodobromowa to sól bocheńska. Jej nazwa pochodzi od małopolskiej miejscowości Bochnia. Roztwory tej soli mają w sobie jony wapnia, sodu, magnezu, żelaza, bromków i jodków. Używane są zarówno rozpuszczając w wannie ( w tym przypadku trzeba dodać jej około kilograma), jak i inhalacjach ( kilka gramów na szklankę to odpowiednia ilość ).

Author: iStockphoto.com
Sól jodobromowa jest polecana w przypadku chorób reumatycznych, bóli stawów, wszelkich chorób układu kostnego i zapalenia korzonków. Sole lecznicze mają dobry wpływ przy rehabilitacji i dochodzeniu do zdrowia, a także czynią łatwiejszym relaks po wyczerpującym wysiłku, rozluźniając. To nie wszystko, wdychanie ma zbawienny wpływ na zwalczanie chorób dróg oddechowych, wzmagają wykrztuszanie i obniżają przekrwienie błon śluzowych, tłumiąc ból. Również w dermatologii sól bocheńska znajduje zastosowanie. Używa się jej, obok głównych leków, w leczeniu wyprysków, łuszczycy, rybiej łuski i nerwic naczyniowych.

kąpiel
Author: SmartPR
Source: SmartPR
Sole lecznicze mają swoje miejsce w klinikach, sanatoriach, gospodarstwach domowych, ośrodkach spa, gabinetach odnowy biologicznej i masażu. Mocno uczęszczane też obecnie okazały się groty solne, gdzie przez chwilę można się wyluzować w otoczeniu ożywczych brył soli. Pozwala to wszystkim poczuć się zupełnie jak na wybrzeżu i zebrać energię na kolejne dni.

Author: opracowanie własne