Rozwój usług stomatologicznych jest zauważalny, mimo to ciągle niezbyt dbamy o zęby

on Apr 10, 2023
W trendach stomatologicznych, a takie chyba rzeczywiście istnieją, możemy obecnie zaobserwować pewne ciekawe zjawisko: ciągle kiepsko dbamy o higienę jamy ustnej, lecz za to bardzo chętnie decydujemy się na zabiegi w dziedzinie stomatologii estetycznej.

Sposób na białe zęby
Author: Agencja Royal Brand PR
Source: Agencja Royal Brand PR
Zdecydowanie mówiąc, przeprowadzalibyśmy te zabiegi, gdyby choroby zębów nie stały nam na przeszkodzie. Bo wybielanie zębów wykonuje się na zdrowych zębach, dodatkowo na zębach oczyszczonych z osadów oraz kamienia. Z tym już jesteśmy trochę do tyłu. Generalnie mamy chęci, lecz ciężko przejść do czynów z powodu tego, iż czyny musiałyby skupiać się na higienie, pielęgnacji i regularnych odwiedzinach u stomatologa. A nawet takich wizyt, po prostu kontrolnych, wciąż się trochę obawiamy. W związku z powyższym często bywamy skłonni wybielać zęby w domu za pomocą podejrzanych substancji niż skorzystać z wybielania stomatologicznego. Deficyt higieny stoi też na przeszkodzie implantacji. A przecież regularne wizyty u stomatologa są podstawą, szczególnie, że nie ma z tym dużych kłopotów, wszędzie więc spotkamy odpowiedniego fachowca, jak stomatolog Katowice.

Jeżeli jednakowoż nie za bardzo dbamy o zęby i jest już trochę dla nas za późno, to co jesteśmy w stanie zrobić? Są dwie możliwości: implanty oraz protetyka - kliknij. Jednocześnie, implanty wymagają pielęgnacji. W przenośni i dosłownie. Zaniedbania higieniczne są jednymi z najistotniejszych przeciwwskazań w implantacji. Dlaczego? Z tego powodu, że zaniedbania prędzej czy później będą skutkować chorobami zębów (Zobacz implanty w Centrum Demed Wołomin) (tych, które zostały - naturalnych) oraz przyzębia. W rezultacie implanty, a tak naprawdę ich mocowanie, jest w stanie ulec osłabieniu, a to w sumie prowadzi do następnych powikłań.

zęby
Author: Partha S. Sahana
Jeśli nie implanty to protetyka, z której możemy skorzystać właściwie niezależnie od naszego zaangażowania w czyszczenie zębów i profilaktykę stomatologiczną. Tu konkretnych higienicznych przeciwwskazań właściwie nie ma, ale każdy świadomy pacjent powinien zdawać sobie sprawę, że i protezy, jakie są zaniedbane, krócej się utrzymają, a choroby pozostałych zębów mogą prowadzić do konieczności dalszego protezowania. A rezultat końcowy z łatwością jesteśmy w stanie sobie wyobrazić: proteza ruchoma, typowa sztuczna szczęka bez blokad - w postaci implantów. W takiej sytuacji trudno powiedzieć o pełnym komforcie.