You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Problemy z pęcherzem, zaparcia – kiedy konieczna jest pomoc medyczna?

on Mar 19, 2019
Często jest tak, że dokuczają nam jakieś problemy zdrowotne, o których krępujemy się powiedzieć nawet lekarzowi. W związku z tym próbujemy wyleczyć je domowymi metodami, które mogą, lecz nie muszą być skuteczne. Co robić w takiej sytuacji i kiedy jednak mimo wszystko powinniśmy zasięgnąć opinii specjalisty?

Produkty z błonnikiem
Author: Centrum Naturhouse
Source: Centrum Naturhouse
Zaparcia - jak sobie z nimi radzić?

Jednym z najpopularniejszych kłopotów zdrowotnych, z jakimi zmaga się znaczna część społeczeństwa, są zaparcia. Często wystarczy korekta codziennej diety i zwiększenie w pokarmach ilości błonnika, który usprawnia procesy trawienne. W takiej sytuacji wizyta u specjalisty nie jest obowiązkowa, niestety, czasem bywa tak, iż długotrwałe problemy z wypróżnianiem się mają swoje podłoże w jakimś bardziej złożonym schorzeniu. Jeżeli zatem domowe sposoby i zmiana menu nie przynoszą poprawy, a co więcej problem pogłębia się, warto skonsultować to z lekarzem. Inną popularną przypadłością są rozmaite problemy z drogami moczowymi. Ten problem najczęściej dotyka żeńską część społeczeństwa, ponieważ zazwyczaj wiąże się z infekcją intymną. Przeziębienie pęcherza jest wyjątkowo męczące i uniemożliwia normalne funkcjonowanie, a zarówno ono, jak i pozostałe choroby układu moczowego, pozostawione bez leczenia, mogą przyczynić się do sporych powikłań zdrowotnych.Kiedy dopadnie Cię zakażenie dróg moczowych
Kiedy koniecznie musimy zgłosić się do lekarza? Obecność krwi w moczu czy kale jest wskaźnikiem, iż z organizmem dzieje się coś złego i że nasze zdrowie jest mocno zagrożone. Jeśli zaobserwujemy krew w czasie wypróżniania się, nie ociągajmy się z wizytą w ośrodku medycznym. Inne symptomy, które wskazują na potrzebę zaprzestania domowych sposobów leczenia, to gwałtowny i ostry ból, utrzymujący się przez dłuższy czas, stan podgorączkowy, dreszcze, objawy dodatkowe, takie jak mdłości i wymioty, silne pocenie się, zasłabnięcie. Nawet, jeśli niepokojące objawy nie wystąpią, musimy udać się po pomoc lekarską, gdy zaparcia trwają od paru dni, bowiem może dojść do skrętu jelit. Problemy z drogami moczowymi można zażegnać albo zminimalizować ryzyko ich wystąpienia, stosując suplementację, wzbogaconą o ekstrakt z żurawiny. Jeśli już dopadnie nas dokuczliwe przeziębienie pęcherza, należy pić duże ilości wody, najlepiej z dodatkiem soku z cytryny oraz wystrzegać się cukru. Po kilku dniach problem powinien zniknąć. Jeśli jednak dolegliwości nie miną, zapewne potrzebne będzie leczenie farmakologiczne. Gdzie sięgać po widzę?