You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Problemy z pęcherzem, zaparcia – kiedy konieczna jest pomoc medyczna?

on Apr 29, 2021
Często jest tak, że dokuczają nam jakieś problemy zdrowotne, o których krępujemy się powiedzieć nawet lekarzowi. W związku z tym próbujemy wyleczyć je domowymi metodami, które mogą, lecz nie muszą być skuteczne. Co robić w takiej sytuacji i kiedy jednak mimo wszystko powinniśmy zasięgnąć opinii specjalisty?

Produkty z błonnikiem
Author: Centrum Naturhouse
Source: Centrum Naturhouse
Zaparcia - jak sobie z nimi radzić?



Jednym z najpopularniejszych kłopotów zdrowotnych, z jakimi zmaga się znaczna część społeczeństwa, są zaparcia. Często wystarczy korekta codziennej diety i zwiększenie w pokarmach ilości błonnika, który usprawnia procesy trawienne. W takiej sytuacji wizyta u specjalisty nie jest obowiązkowa, niestety, czasem bywa tak, iż długotrwałe problemy z wypróżnianiem się mają swoje podłoże w jakimś bardziej złożonym schorzeniu. Jeżeli zatem domowe sposoby i zmiana menu nie przynoszą poprawy, a co więcej problem pogłębia się, warto skonsultować to z lekarzem. Inną popularną przypadłością są rozmaite problemy z drogami moczowymi. Ten problem najczęściej dotyka żeńską część społeczeństwa, ponieważ zazwyczaj wiąże się z infekcją intymną. Przeziębienie pęcherza jest wyjątkowo męczące i uniemożliwia normalne funkcjonowanie, a zarówno ono, jak i pozostałe choroby układu moczowego, pozostawione bez leczenia, mogą przyczynić się do sporych powikłań zdrowotnych.

Kiedy dopadnie Cię zakażenie dróg moczowych
Kiedy koniecznie musimy zgłosić się do lekarza? Obecność krwi w moczu czy kale jest wskaźnikiem, iż z organizmem dzieje się coś złego i że nasze zdrowie jest mocno zagrożone. Jeśli zaobserwujemy krew w czasie wypróżniania się, nie ociągajmy się z wizytą w ośrodku medycznym. Inne symptomy, które wskazują na potrzebę zaprzestania domowych sposobów leczenia, to gwałtowny i ostry ból, utrzymujący się przez dłuższy czas, stan podgorączkowy, dreszcze, objawy dodatkowe, takie jak mdłości i wymioty, silne pocenie się, zasłabnięcie. Nawet, jeśli niepokojące objawy nie wystąpią, musimy udać się po pomoc lekarską, gdy zaparcia trwają od paru dni, bowiem może dojść do skrętu jelit.

Masz zamiar zgłębić swoją wiedzę na temat opisany w naszym artykule? Zatem zachęcamy - kliknij link (https://poradniapraxis.pl/psycholog-dzieci-i-mlodziezy-poznan/) i czytaj następne ciekawe treści.

Problemy z drogami moczowymi można zażegnać albo zminimalizować ryzyko ich wystąpienia, stosując suplementację, wzbogaconą o ekstrakt z żurawiny. Jeśli już dopadnie nas dokuczliwe przeziębienie pęcherza, należy pić duże ilości wody, najlepiej z dodatkiem soku z cytryny oraz wystrzegać się cukru. Po kilku dniach problem powinien zniknąć. Jeśli jednak dolegliwości nie miną, zapewne potrzebne będzie leczenie farmakologiczne. Gdzie sięgać po widzę?