• Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_links() (line 1785 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Odżywki dla osób uprawiających sport – czy ich stosowanie jest bezpieczne? - Sprawdź jak wybrać najlepsze odżywki!

on Feb 14, 2023
Czy warto sięgać po odżywki dla osób aktywnych fizycznie? Czy ich używanie nie odbije się negatywnie na zdrowiu? To pytania, które bez żadnych wątpliwości zadaje sobie niemało osób nim zdecyduje się zacząć je stosować.

umięśniony mężczyzna
Source: flickr.com
Spora liczba odżywek dla osób uprawiających sport to sprzedawane bez recepty w każdej aptece suplementy diety. Najchętniej wybierane odżywki dla sportowców to te, które przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej oraz odżywki dla sportowców, które mają prowadzić do szybszego przyrostu masy mięśniowej. Stosują je przede wszystkim osoby, które mimo wielu ćwiczeń i stosowania diety , w której znajdują się dobrze dobrane ilości białka, a niewiele tłuszczu mają trudności z pozbyciem się tkanki tłuszczowej i wyrzeźbieniem masy mięśniowej. Trzeba jednak pamiętać, że odżywki tego rodzaju nie zastąpią jednak wysokobiałkowej diety oraz ćwiczeń fizycznych - oferta Giełdy Suplementów. W każdym przypadku stosowanie tych suplementów musi zostać połączone z odpowiednim treningiem siłowym. Wśród bezpiecznych odżywek dla osób aktywnych fizycznie wymienić należy przede wszystkim odżywki , które zawierają glutaminę lub białko. Są one bezpieczne, co nie oznacza, że mogą być stosowane w dowolnych ilościach.

Sportowcy - nawet amatorzy - naprawdę z chęcią sięgają nie tylko po odżywki, ale również po napoje o charakterze izotonicznym. W ich składzie znajdują się głównie składniki mineralne, które w czasie znacznego wysiłku są tracone w dużych ilościach przez ciało. Znajduje się w nich więc magnez, wapń, sód, potas oraz fosfor - sprawdź szczegóły na . Do napoi o charakterze izotonicznym dodaje się także węglowodany oraz witaminy. Jeżeli jednak celem znacznego wysiłku fizycznego jest pozbycie się nadmiernych kilogramów, należy zażywać te napoje zachowując ostrożność.

odżywki na masę
Author: Health Gauge
Mimo dużej zawartości składników o charakterze mineralnym oraz witamin są one wyjątkowo kaloryczne. Jeżeli zamierzamy zmniejszyć wagę, to podczas aktywności fizycznej zamiast napoi o charakterze izotonicznym należy raczej sięgać po wodę mineralną, przede wszystkim po taką, która zawiera dużą ilość sodu. Woda (jonizatory wody sklep) mineralna nie ma kalorii - można więc spożywać ją bez lęku o nadprogramowe kilogramy. Nie powinno się zapominać, że naprawdę ważne jest nawadnianie organizmu nie po, ale podczas treningu. W żadnym wypadku nie wolno sięgać po sterydy anaboliczne. Wywierają one wyjątkowo szkodliwy wpływ na ludzki organizm i mogą uszkadzać poszczególne narządy.