Masz za sobą wypadek? Chcesz poprawić sprawność? Rehabilitacja to najlepsze, na co możesz się zdecydować

on Jul 12, 2023
Każdemu z nas może przytrafić się wypadek. Zarówno ten drogowy, jak i ten w miejscu pracy. Możliwe są także wypadki podczas jazdy na nartach czy złamanie nogi na naprawdę równym chodniku. Każde zdarzenie tego typu może pozostawić po sobie widoczny ślad w postaci obniżonej sprawności oraz kłopotów z poruszaniem się. W takim przypadku rozwiązaniem okazuje się być odpowiednio prowadzona rehabilitacja
.

piłka do ćwiczeń
Author: J@YGS
Rehabilitacja zawsze powinna być prowadzona tylko na zalecenie lekarza. W żadnym wypadku nie należy decydować się na nią bez konsultacji z lekarzem prowadzącym. Powinna również być prowadzona przez specjalistę w tej dziedzinie. Powinno się wiedzieć, że źle wybrane ćwiczenia po urazie mogą wyrządzić więcej szkody niż dobrego. Rehabilitant może w swojej pracy wykorzystywać najróżniejsze akcesoria. Wśród tych najbardziej popularnych znajdują się między innymi piłki rehabilitacyjne oraz guma do ćwiczeń. Zastosowanie tego rodzaju przyrządów, jak piłki rehabilitacyjne i guma do ćwiczeń zwiększają możliwości, jakie w trakcie pracy z pacjentami posiada rehabilitant.

Porównaj:

Każdy, kto idzie na zajęcia rehabilitacyjne musi pamiętać o odpowiednim stroju. Najlepiej jest zdecydować się na bawełniany dres, który nie krępuje ruchów, a równocześnie nie spowoduje nasilonego pocenia się ciała. Należy bowiem wiedzieć, że ćwiczenia – szczególnie w pierwszym okresie po urazie – mogą być związane z ogromnym wysiłkiem.

|L|W=194|ALT=guma do ćwiczeń]Wykonanie niektórych z nich może okazać się bardzo dużym wyzwaniem dla osoby, która ma za sobą poważny uraz. Z całą pewnością jednak nie należy się poddawać ani zniechęcać. Systematycznie i prawidłowo prowadzona rehabilitacja (zobacz terapia manualna wrocław) gwarantuje doskonałe efekty i w wyraźny sposób poprawia sprawność fizyczną. Wiele osób dzięki właśnie rehabilitacji wróciła do normalnego funkcjonowania. Bez niej byłoby to po prostu niemożliwe.

Rehabilitacja zalecana jest w przypadku większości osób, które przeszły duży uraz. Nierzadko jednak należy na nią naprawdę wiele miesięcy czekać. Wyjściem z sytuacji okazuje się być rehabilitacja prowadzona w prywatnych ośrodkach. W tym wypadku jednak ceny potrafią być bardzo duże. Na skutek tego nie wszystkich stać na taki luksus. Warto jednak zrobić wszystko, by z zajęć rehabilitacyjnych korzystać możliwie jak najczęściej. To dzięki nim można zapomnieć o wypadku.