You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Lekarz Psychiatra? Zachowajmy spokój!

on Feb 8, 2023
wyartykułujmy to jasno, wielu ludziom stwierdzenia: psycholog, psychiatra czy psychoterapeuta mrożą krew w żyłach. Kojarzą im się bowiem z ciemnym pokojem, czymś na kształt przeraźliwego zakładu psychiatrycznego lub w lepszym sytuacji chociażby z miejscem, jak w „Locie nad Kukułczym gniazdem”, gdzie grzebie się w psychice i robi się w niej sieczkę. Trafiają się tam pewniesame „czubki” – domniemają dalej, a krew już tak zimna, że żyły zaczynają pękać… No dobra. Pora zniszczyć te bajki.
psycholog
Source: flickr.com
pomalutku, proszę państwa. Psycholog, psychiatra czy psychoterapeuta to normalne osoby posiadające tak, jak każdy inny ręce, nogi i głowę, nie wygrażają niczym nocne zmory, nie zieją ogniem, jak smoki, ani nie robią kisielu z głowy… Pokutuje niestety przeświadczenie, zwłaszcza w niedużych ośrodkach miejskich, że psycholog czy dobry psychoterapeuta z Warszawa to taki szaman dla obłąkanych, że zamiast chociażby pójść do kościoła, by się pomodlić albo do spowiedzi, ażeby zmyć grzechy (które na pewno czynią wszystkie objawy), to kroczy się do tego czorta, co w głowie mąci.

Psycholog posiada na prawdopodobnie lepszą opinie pośród całości, gdyż kojarzy się coraz mniej spornie. Z drugiej strony, psychologów mamy wszędzie: w szkole, w sporcie, w pracy. kariera Adama Małysza, który korzystał z takiej wsparcia, a co jak wszyscy wiemy wyszło mu to na dobre, przekonały nieufnych, że ów człowiek naprawdę może wspierać. I że wręcz można powiadać o tym szczerze, nie narażając się na karykaturalność.

jednakowoż, jeśli chodzi o psychiatrę lub psychoterapeutę temat wygląda się nieco inaczej. doktor taki kojarzy się dwuznacznie, ponieważ istnieje przekonanie, że psycholog wspiera w zwyczajnych problemach, a psychiatra czy psychoterapeuta to już osoba, który musi interweniować u chorych psychicznie. A jak ci chorzy są oceniani to już nie trzeba tłumaczyć…
psychoterapeuta
Source: flickr.com
jednakowoż świadomość się przekształca, powoli, ale jednak. Co więcej, w takim mieście jak Warszawa przykładowo, wizyta u psychoterapeuty to już nawet nie konieczność, to temat do polemiki o swoich doświadczeniach w tej materii. Ile w tym jest mody, a ile prawdziwej potrzeby – nikt nie wie, nikt chyba tego nie sprawdzał. najistotniejsze jednakże, że nastawienie do psychoterapeuty jako do doktora od „czubków” jest już mocno przeterminowane, przykryte gdzieś pod grubą warstwą kurzu, razem z tego typu „perełkami”, że istnieją czarownice latające na miotle czy masoni pożerający dzieci.

Psychoterapeuta, i to nie jedynie w tak dużych skupiskach miejskich, jak Warszawa, traktowany jest coraz bardziej jako osoba, która może nam pomóc w rozkwicie personalnym.

Ten serwis internetowy cbct łódź posiada wciągające informacje na omawiany temat, zatem, jeżeli ta kwestia Cię intryguje, to sprawdź to koniecznie.

w rzeczywistości nie trzeba mieć wielkiego życiowego zmartwienia, ażeby do niego pójść. Możemy np. pragnąć znaczniej spożytkować własny życiowy możliwości, bowiem doświadczamy się zamknęci, napompowani jak balon i wypatrujemy, szukamy osoby, która coś na to pomoże – mówiąc w przeności – wyzwoli z nas nadmiar powietrza i wyzwoli skryte potencjał. To jest istota takiej wspierania, i całe szczęście, że coraz więcej osób ją widzi. I z pożytkiem z niej korzysta.

Sprawdź również specjalistów twojego miasta: