You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju odżywki dla sportsmenów wybrać?

on Nov 24, 2023
Odżywki dla sportsmenów zawierają substraty mobilizujące organizm do szybszego spalania tłuszczu i budowania tkanki mięśniowej.


Odżywki dla sportsmenów nie wpływają na gospodarkę hormonalną i w rekomendowanych wielkościach nie są szkodliwe dla naszego zdrowia.


Kreatyna jest aminokwasem, który występuje w organizmie. Przyjmowana w postaci suplementu diety powiększa wytrzymałość i energię, pobudza ciało do zwiększonej pracy. Dzięki niej szybciej zwiększają się mięśnie. Rzecz jasna, bez ćwiczeń niewiele pomoże. Należy brać ją po ćwiczeniach na siłowni. Warto pamiętać, by w trakcie suplementacji kreatyną wypijać zwiększone ilości płynów, jako że substancja ta powodować może szybsze odwadnianie. Jest to typowa odżywka na masę – nie zmniejszy ona masy ciała, lecz wspomoże kształtowanie mięśni. Nadużywanie tego rodzaju odżywek może wywołać tycie, bóle żołądka jak też spazmy mięśni. Nie mogą stosowane być przez osoby cierpiące na choroby nerek oraz osoby poniżej osiemnastego roku życia. suplementy dla sportowców mogą także obejmować białko czy też glutaminę.

Interesujący artykuł? Jeżeli tak myślisz, kliknij bez ociągania ten link, ponieważ w witrynie książki o zdrowiu, którą tutaj znajdziesz, także jest coś wartościowego.

Działanie ich polega przede wszystkim na tym, iż dostarczają organizmowi budulca do rozbudowywania masy mięśniowej w czasie ćwiczeń.


dziecko
Author: Shaun Fisher
Source: http://www.flickr.com


Przy intensywnych ćwiczeniach większość z nas sięga po napoje w czasie treningu, zwłaszcza po niegazowaną wodę mineralną, nie odczytując jej składu. Większość wód zawiera spore ilości wapnia i magnezu, a nie są to główne elektrolity tracone wraz z potem.
Wody mineralne powinny dostarczyć większych ilości sodu, bo to właśnie zapasy chlorku sodu redukują się najbardziej w trakcie ćwiczeń. Powinieneś znaleźć dobry sklep z odżywkami.