• Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_links() (line 1785 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Jak zdrowo stracić na wadze?

on Feb 14, 2023
To, jak szybko będziesz szczuplał, zależeć będzie głównie od stylu życia, jaki do chwili obecnej prowadziłeś.

Jeżeli do tej pory pory spożywałeś fast-foody i ni stąd ni zowąd zrezygnujesz z owych wyrobów, przerzucając się na wysoką ilość wody oraz jarzyn, zrzucić możesz nawet kilogram w przeciągu tygodnia.

Kolorowe pigułki
Author: Will Thomas

Laboratorium
Author: ZnaneNieznane.pl
Source: ZnaneNieznane.pl

Jeśli zaś cały czas zdrowo się odżywiasz i oprócz tego ćwiczysz, raczej nie schudniesz w ciągu tygodnia więcej aniżeli 0,5 kilograma. Są to oczywiście założenia hipotetyczne i będą zależeć nie jedynie od tego, jak wygląda Twoja aktualna dieta, ale też od Twojej przemiany materii, wydatku energetycznego oraz pracy hormonów.

Za niewielka podaż kalorii sprawi, że zapewne błyskawicznie stracimy zbyteczne kilogramy, jednak będzie to niestety proces niezbyt trwały i druzgocący zdrowie ( mikroflora przewodu pokarmowego ) - nie ominą nas: tak zwany efekt jo-jo, kłopoty hormonalne, ubytek mięśniowej masy a także przybranie z powrotem tkanki tłuszczowej. Jeśli częstokroć ćwiczymy a także stosujemy rozmaite rodzaje wysiłku, począwszy od aerobowego po wysiłek siłowy, wówczas nie będzie potrzeby obcinania kalorii w naszej diecie. Jeżeli jednak nasz wydatek energetyczny w ciągu dnia nie jest zbyt wielki, potrzebny może być lekki kaloryczny deficyt. Przebieg odchudzania z pewnością przyspieszy wysiłek fizyczny. Wspaniałe rezultaty daje niewątpliwie trening siłowy, albowiem podkręca metabolizm a także spala nadwyżkę tkanki tłuszczowej.

By podnieść jego efektywność, należy skrócić czas pauz pomiędzy seriami jak też łagodnie obniżyć balast a zarazem wykonywać większą ilość powtórek. Poza treningiem siłowym ważny jest również tak zwany trening interwałowy.