• Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_links() (line 1785 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Jak efektywnie pracować nad własną osobowością? Kilka informacji na ten temat

on Mar 28, 2023
Współcześnie bardzo ochoczo uczestniczymy w rozmaitych szkoleniach, zdobywamy nowe umiejętności, uczmy się nowych języków, ćwiczymy nasze ciało itd. Ale czy staramy się podjąć próby rozwinięcia naszego charakteru? Czy staramy się poznać siebie, wzbogacać swoje wnętrze? Właściwie opracowany coaching, jakiego celem będzie odnalezienie samego siebie, ćwiczenie swojej psychiki oraz siły charakteru, ma za zadanie w głównej mierze zmianę jakości naszego życia, co powinno niezwykle skutecznie wpływać na sferę zawodową oraz prywatną.

psychika
Author: Life Mental Health
Niezwykle popularny ostatnimi czasy jest biofeedback. Polega w głównym stopniu na trenowaniu zależności pomiędzy naszym nastrojem, a rodzajem fal wytwarzanych przez umysł. Gdy jesteśmy w pełni sił i spokojni, wytwarzamy całkowicie inne fale mózgowe, niż w przypadku pobudzenia albo strachu. Stan umysłu z drugiej strony jest niezwykle ściśle powiązany ze stanem organizmu. Kiedy jesteśmy zrelaksowani, a nasze mięśnie są rozluźnione, zapewniamy mózgowi odpowiednią ilość tlenu. Biofeedback ma na celu regenerację sił. Powinien być nam szczególnie przydatny w przypadkach, kiedy pojawiają się okoliczności stresowe (porównaj - psycholog A. Dymska - (poradnia psychologiczna pruszków) Warszawa). Stres objawia się w ciele zwiększonym napięciem mięśni, zwiększoną potliwością, znacznie szybszą pracą serca, problemami z oddychaniem. Jak zatem się okazuje, w sytuacjach dotyczących naszego umysłu, wielokrotnie najszybciej reaguje ciało.

Jeżeli sytuacje stresowe trwają bardzo długo, mogą w ogromnym stopniu wpływać na organizm. Niestety zazwyczaj nie mamy większego wpływu na to, jak reaguje nasze ciało w stresie. Biofeedback daje nam zaś szansę stopniowego panowania nad reakcjami. Uczy, jak odreagować, żeby zachować zdrowie i jednocześnie wysoką efektywność działania.

progres
Author: Arya Ziai
Ćwiczenie własnej osobowości oraz reakcji na różnorodne okoliczności stresogenne może przydać się z pewnością każdej osobie (link). Bez względu na to, jaką profesję wykonujemy czy jaki jest styl naszego życia, stres towarzyszy każdemu. Bardzo ważne jest, abyśmy byli w stanie poradzić sobie z tego rodzaju sytuacjami. Powinno to wpływać nie tylko na nasze samopoczucie, lecz także zdrowie. Poświęcając nieco czasu na rozwój własnej osobowości, mamy szansę lepiej poznać siebie, swoje możliwości czy wykorzystać ukrywający się w nas potencjał.