Dzięki rehabilitacji życie pań i mężczyzn po operacjach lub ciężkich wypadkach powoli wraca do normy

on Aug 20, 2023
Poważna operacja, groźny wypadek samochodowy bądź nieszczęśliwa kontuzja podczas szusowania na stoku to jedynie niektóre okoliczności życiowe, które stają się przyczyną wielkiego stresu. Po wyjściu ze szpitala leczenie nieczęsto dobiega końca, a rehabilitacja dopiero się rozpoczyna. W zależności od potrzeb różne ćwiczenia, mniej bądź bardziej intensywne, trwają parę tygodni, a nawet miesięcy. Wspomniane ćwiczenia nie zawsze odbywają się w poradni, lecz także i w mieszkaniu. Rehabilitacja to pojęcie dość pojemne, dlatego postaramy się tu dokonać pewnej klasyfikacji.

masaż rehabilitacyjny
Author: TijsB
Sportowcy, zarówno pasjonaci, jak i profesjonaliści, bywają narażeni na urazy o wiele częściej niż zwyczajni śmiertelnicy nieuprawiający żadnych sportów. Powrót do formy staje się możliwy właściwie tylko dzięki dobrze dopasowanym i systematycznie wykonywanym ćwiczeniom. Jeżeli snowboardziści czy maratończycy pragną po urazie kończyny w dalszym ciągu trenować, to rehabilitacja sportowa (więcej tutaj) staje się koniecznym elementem ich codziennego życia. Należy również pamiętać, że np. zespoły skoczków narciarskich albo hokeistów posiadają własnych rehabilitantów, którzy oczywiście służą pomocą nie tylko w sytuacjach kryzysowych.

Rehabilitacja sportowa to inaczej jeden z rodzajów tak zwanej rehabilitacji medycznej. Wszelkie działania podjęte przez fizjoterapeutę mają za zadanie przywrócić całkowitą albo częściową sprawność danej części ciała.

Zaciekawił Cię ten materiał? To doskonale, gdyż oryginalny wpis (https://sklep.labempire.com.pl/) ma zbliżone informacje do publikowanych.

() Idąc dalej wskazanym tropem należałoby koniecznie zauważyć, że okresowej rehabilitacji bywają poddawani nie tylko faceci, którzy stali się, przykładowo, ofiarami ciężkich wypadków, ale również osoby trwale niepełnosprawne. Tu chodzi przede wszystkim o to, żeby ich stan zdrowia zbytnio się nie pogorszył.

W czasie rozważań o rehabilitacji najczęściej koncentrujemy się jedynie na fizycznych aspektach egzystencji człowieka. Tymczasem nie mniej ważna jest również i jego psychika. Socjologowie troszczą się o to, żeby inwalidzi nie zostali całkiem wykluczeni z życia społecznego. Dlatego tzw. rehabilitacja społeczna albo psychiczna, jak również zawodowa bywa koniecznym uzupełnieniem opisywanej wyżej rehabilitacji medycznej - gdy człowiek ma dużą motywację do działania, to i powrót do pełni sił jest o dużo szybszy.