You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Dlaczego mleko mamy jest doskonałe?

on Dec 23, 2022
Mleko rodzicielki będzie pierwszym pożywieniem z którym Twój berbeć miał będzie styczność. Bez wątpienia, karmienie naturalne jest najodpowiedniejszym sposobem karmienia bobasów.
Nic nie dorówna mleku kobiecemu oraz jego zbawiennemu wpływowi na niemowlaka. Pożywienie mamy jest to szczególna substancja, jakiej zawartość bezustannie się zmienia w czasie laktacji, dostrajając do możliwości trawiennych malucha, zapewniając mu zdrowy wzrost. Potwierdzeniem tego twierdzenia jest fakt, że: pokarm rodzicielki, która urodziła wcześniaka, zawierał będzie więcej przeciwciał oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych, wspomagających dojrzewanie mózgowych komórek, skład pożywienia różni się również zależnie od płci berbecia - pożywienie mamy, jaka urodziła synka mieści więcej białka niż mleko mamy, jaka powiła dziewczynkę. Jeśli nie możesz karmić naturalnie, zdecyduj się na należytej jakości mleko sztuczne, przykładowo Bebilon 1.


lek
Author: Netradus


Niechybnie nieraz rozmyślałaś jaki jest skład pokarmu rodzicielki. Może być to dla Ciebie zdumieniem, lecz kobiece mleko nie ma sztywnego składu. Pierwsze mleko rodzicielki daleko odróżnia się od pokarmu późnego.

Czy szukasz nowych i zajmujących postów na podany tu temat? Śpieszymy z pomocą - naciśnij i sprawdź (https://biorezonans-magnetyczny.pl/) tu świeże treści.

Do tego, jest mnóstwo innych czynników, jakie oddziałują na zawartość pokarmu kobiecego. Przekształca się ono m.in. w zależności od: wieku dzidziusia.
Przez pierwsze dni po narodzinach produkowana jest mleko odpornościowe – pierwsze mleko mamy, to zawiesista, lekkostrawna wydzielina, dostatnia w przeciwciała oraz białka, o małej zawartości tłuszczu a także dużej zawartości składników immunologicznych. Od 7-14 dnia po narodzinach dziecka początkowe mleko ustąpi miejsca przejściowemu pokarmowi – jest rzadsze, zabarwione na odcień pomarańczowy, ma mniej białka, jest dostatnie w laktozę.