Czy zabiegi wysysania tłuszczu polepszają zdrowie człowieka, czy tylko dbają o jego estetykę?

on Apr 19, 2023
W bardzo wielu krajach teraz promuje się zdrowe nawyki w codziennym życiu. Zachęca się osoby do zdrowego odżywiania czy uprawiania sportu. Na skutki złej diety nie trzeba długo czekać. Można przyjrzeć się społeczeństwu amerykańskiemu, by się o tym przekonać. Tam mieszkańcy często jedzą fast foody, co prowadzi do ogromnej nadwagi. To zagrożenie obecnie stało się realnym u nas, gdyż nieprawidłowe odżywianie i spędzanie czasu przed komputerem przez młodych prowadzi do ich tycia. Z drugiej strony istnieje szereg sposobów usuwania tłuszczu, które są bezpieczne i skuteczne. Czy techniki medycyny estetycznej mogą udoskonalić nie tylko wygląd, ale także stan zdrowia pacjenta? Czy techniki modelowania sylwetki wyeliminują choroby wynikające z otyłości?

Piękna sylwetka na lato
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Bez wątpienia techniki usuwania tłuszczu są bardzo skuteczne. Dzięki nim można wyeliminować spore ilości tłuszczu, bez niezbędności wykonania operacji chirurgicznej. Wystarczy faktycznie laser, który zniszczy komórki tłuszczu, dzięki czemu ciało przybierze powtórnie dobry wygląd. Na rynku nie brakuje także gabinetów, które mają tę usługę w swojej ofercie. Wystarczy wprowadzić w Internecie frazę „liposukcja Katowice”, aby się o tym przekonać. Wbrew jednak obiegowym opinią nie wystarczy udać się do gabinetu, aby kłopot ten zlikwidować (centrum liposukcji w Katowicach).
W pierwszym kroku trzeba się do tego zabiegu przystosować. Przynajmniej trzy tygodnie przed nim należy uczynić odpowiednią beztłuszczową dietę. Dobrze by było codziennie wykonywać ćwiczenia. Masaże także mogą się okazać przydatne, gdyż rozbiją zwarte warstwy tłuszczu. Dzięki czemu zabieg będzie łatwiejszy do realizacji. I niestety modelowanie sylwetki ciała ma wyłącznie właściwości estetyczne. Inwazyjny zabieg (zobacz więcej medycyna estetyczna szczecin) odsysania tłuszczu nie wpływa na redukcję zagrożenia chorób pochodzących z otyłości.

Jabłko owinięte centymetrem
Author: Natasia Causse
Dowiedli tego naukowcy, którzy zbadali 15 otyłych kobiet. Następnie poddali je zabiegowi odtłuszczania. Po upływie 12 tygodni znowu je przebadano. I nie stwierdzono poprawy wyników badań, bowiem liposukcja nie posiada właściwości zdrowotnych. Nic nie wyręczy w walce o zdrowie ciągłego wysiłku związanego z ćwiczeniami czy regularnej diety. Zabieganie o zdrowy tryb życia jest najważniejszą czynnością w walce z otyłością.