You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Zdrowe odżywianie: Dlaczego warto kupić błonnik

on Apr 21, 2019
Aktualnie coraz częściej sprawdzamy, co jemy. Zdrowe odżywianie przez pewną grupę osób nazywane jest czasami modą, jednak to doskonale, że tak wiele osób za nią podąża. Prócz tego, że studiujemy składy, pijemy też zioła lub stosujemy w pełni naturalne składniki. Nierzadko można usłyszeć o bardzo dobrych właściwościach, jakie ma błonnik oczyszczający. Czym jest i z jakich powodów warto go spożywać?

błonnik na oczyszczenie
Author: Digella Błonnik
Source: Digella Błonnik
Błonnik jest bardzo istotnym elementem w zbilansowanej diecie. Spożywanie go jest nietrudne, ponieważ jest składnikiem wielu pokarmów, które jemy na co dzień. Gdzie można znaleźć błonnik oczyszczający? Największe ilości występują w skórkach warzyw i owoców oraz łupinach zbóż. Jeżeli tylko mamy taką możliwość warto nie obierać warzyw i owoców, a kiedy jest to konieczne, skrobanie będzie prawidłowym rozwiązaniem. Jeżeli zainteresował cię temat, polecamy - na zdrowystragan.pl poznasz wszystkie potrzebne ci informacje . Pożywieniem bogatym w oczyszczający błonnik będą więc wszelkiego typu sałatki, owsianki z owocami, makarony pełnoziarniste, koktajle czy pełnoziarnisty chleb i pestki słonecznika. Jednocześnie należy pić dużo wody, ponieważ tylko wtedy trawienie jest najlepsze. Oprócz tego możemy go nabyć w sklepie ze ekologiczną żywnością.

Dlaczego warto przyłączyć błonnik do diety? Jeśli zmagamy się z zaparciami, poprawi on perystaltykę jelit, jak również pobudzi je do intensywniejszej pracy. Oprócz tego błonnik rozpuszczalny w wodzie jest pomocny przy regulacji poziomu glukozy w surowicy. Jest również idealny dla ludzi, którzy odchudzają się. Wypełnia on żołądek, dzięki czemu można odczuć sytość. Jednocześnie zmniejsza apetyt. Do dobrych stron należy zaliczyć dodatkowo obniżanie cholesterolu oraz pomoc w detoksie naszego organizmu.Zdobycie produktów, które są bogate w błonnik jest naprawdę proste, otrzymamy je w niemalże każdym sklepie (sklep Ekoj), bez względu na to, czy to Delikatesy Eko, czy hipermarket. Jeśli więc możemy nabyć coś, co zdecydowanie poprawi nasze trawienie, rzeczywiście warto z tego skorzystać, szczególnie, że produkty, w których się zawiera, są niedrogie i dostępne niemalże na każdą kieszeń. W ciągu jednego dnia powinno się spożyć od 25 do 30 g błonnika.

sklep ze zdrową żywnocią
Author: Ted Eytan
Source: http://www.flickr.com
Racjonalne odżywianie się jest niezwykle istotne, nie tylko u ludzi, którzy się odchudzają, lecz także dla tych, którzy zwyczajnie chcą czuć lepiej. Istnieje powiedzenie, że w zdrowym ciele zamieszkuje zdrowy duch i na pewno jest w tym wiele prawdy. Jeżeli odżywiamy się dobrze, z całą pewnością będziemy mieć więcej energii i lepsze samopoczucie. Te czynniki sprawią, że świadome odżywianie stanie się nawykiem. W połączeniu z aktywnością fizyczną, będziemy zdecydowanie zdrowsi, w związku z czym warto wzbogacać dietę na przykład o błonnik, który świetnie wpłynie na organizm.