Zawód – psycholog. W jakich miejscach szukać zatrudnienia ?

on May 23, 2023
Dość często można usłyszeć o tym, że studenci studiów humanistycznych nie znajdą zatrudnienia w instytucjach, w jakich chcieliby pracować lub w miejscach, które zgodne są z profilem wykształcenia. Pomimo tego zarówno psychologowie, jak i absolwenci socjologii, kulturoznawstwa czy historii sztuki, odnajdują się w końcu na rynku pracy.

terapia
Author: Ilmicrofono Oggiono
Ale wielu absolwentów tych kierunków poważnie planuje otwarcie własnej działalności i jest na siłach, aby zaraz po studiach ją rozpocząć. Jednym z tego typu kierunków jest psychologia.

Wiele osób, zanim otworzy prywatną praktykę, chce przekonać się, czy naprawdę ma powołanie do wykonywania tego trudnego zawodu i odbywa praktykę w gabinecie czynnego psychologa, by poznać plusy i minusy tego rodzaju pracy - gabinet specjalisty Bellamente. Podczas studiów praktyki także są obowiązkowe, jednak część osób nie godzi się na obecność osoby trzeciej w trakcie osobistej rozmowy z psychologiem. Ponadto w trakcie studiów ciągle jeszcze zdobywamy wiedzę i wydaje się, że dopiero po ich zakończeniu mamy teoretyczne podstawy, by pomagać innym, a dopiero później przychodzi pora na zdobywanie praktyki. Po zakończeniu studiów psycholog psycholog w dublinie może także pracować w centrum szkoleniowym i planować warsztaty z umiejętności praktycznych, na przykład z negocjacji w biznesie, asertywności, elementów przedsiębiorczości czy radzenia sobie w sytuacjach stresowych.

psychologia
Source: flickr.com
Jeśli nie czujemy się na siłach jeżeli chodzi o organizację nauczanie innych, nie mamy chęci otwierania własnego gabinetu, możemy starać się o pracę jako psycholog szkolny. Placówka gwarantuje gabinet, a do naszych zadań poza indywidualnymi rozmowami z uczniami sprawiającymi problemy lub potrzebującymi pomocy będą należały na przykład pogadanki profilaktyczne o uzależnieniach. Również korporacje czasem zatrudniają psychologów dla swoich pracowników, więc i tam jest co robić. Wiele ruchów mających związek z integracją zespołu lub ogólnym wdrożeniem nowych pracowników wykonuje właśnie psycholog, gdzie siedzibę ma duża ilość firm pracujących w systemie korporacyjnym. A jeśli i to nam nie pasuje, możemy otworzyć przewód doktorski, pracować na uczelni jako wykładowca akademicki i zdobywać kolejne tytuły naukowe.

Jeśli poszukujesz doświadczonego psychologa, który będzie Cię wspierać podczas psychoterapii musisz udać się do specjalisty dla którego zdrowie pacjenta jest najważniejsze. Warto odwiedzić i dowiedzieć się więcej o całym procesie psychoterapii na tutaj. Dla niektórych psychoterapia jest czymś niewiadomym, dlatego przed wyrobieniem sobie opinii o niej, należy bardziej zgłębić temat.