Z czym udać się do rehabilitanta?

on Nov 16, 2023
Kiedy zacząć rehabilitację po złamaniu albo operacji? Wielu z nas towarzyszy głęboko zakorzenione mniemanie, iż jeśli odnieśliśmy jakiś uraz a nasz doktor wpakował nas w gips na sześć tygodni, wówczas nie ma już sensu nic z tym czynić oraz musimy grzecznie oczekiwać na zdjęcie gipsu.

Na ogół po oswobodzeniu urazowego miejsca udajemy się na wizytę kontrolną i słyszmy, że rehabilitacja tutaj nie konieczna bądź Pani to sobie rozchodzi.

ręczniki zz

kosmetyki
Author: takako tominaga

Jeśli już do skierowania na rehabilitację dochodzi wówczas są one oddalone o kilka miesięcy, jako że na NFZ nie ma już miejsc. Szczęściem w naszym kraju jest solidny i starający się sektor o to aby znakomicie wykonać swoją pracę jak też pomóc pacjentom. Tak, to prywatne gabinety.

Powracając do tematu owego wywodu. Absolutnie szkodliwe jest myślenie, że dzień po operacji, po włożeniu gipsu czy dowolnego opatrunku nie można nic zdziałać. W prawdzie są sytuacje wyjątkowe, natomiast 85% sytuacji urazów spokojnie można rozpocząć niespieszny i przyzwoity proces regenerowania tkanek. Nie szukając daleko idących przykładów, dostarczę jeden ogólny, otóż z jakiej przyczyny nasi sportsmeni powracają bardzo prędko po kontuzjach do sportu i uzyskują dobre wyniki? Ktoś oznajmi, bo mają kasę! A ja powiem, bowiem mają otwartą głowę, otaczają się dobrze myślącymi ludźmi, zaś ich lekarze nie myślą wyłącznie o sobie. Pomnijmy, iż musimy nasze zdrowie fizjoterapia uroginekologiczna wrocław stawiać na pierwszym miejscu.

To dzięki niemu można iść do pracy, zarobić pieniążki, pojechać na urlop, mieć potomstwo a także żyć pełnią życia. Przestój mięśni w opatrunku wywołuje niezwykle prędkie wyłączenie ich z działania. Wywołuje to obniżenie siły oraz wytrzymałości.