Wizyta u stomatologa bywa stresująca dla większości ludzi - jednakże możemy być przekonani, że niczym się tam nie zarazimy

on Aug 16, 2023
Możemy zapytać jak to możliwe, skoro tyle przyrządów ma bezpośrednią styczność z ludzką jamą ustną oraz śliną. I przecież wszyscy wiemy, że wszystkie urządzenia używane przez dentystę nie są jednorazówkami, gdyż są zbyt kosztowne, żeby wrzucać je do śmieci po każdym zastosowaniu.

psychoterapia
Author: Mike Mozart

Autoklaw stomatologiczny wydaje się być odpowiedzią na niedające nam spokoju pytania. Jest to stosunkowo małe urządzenie, które nierzadko przypomina mikrofalówkę - dlatego z pewnością nie rzuciło nam się w oczy sklep z okularami w czasie wizyty. Autoklaw stomatologiczny odpowiada za całkowitą sterylizację wszystkich przedmiotów używanych przez dentystę - dowiedz się więcej z ZNAM Świdnica. Wyjałowione przedmioty mogą wtedy być używane wielokrotnie, gdyż w sterylizatorze unicestwiane są wszelkie drobnoustroje.

Autoklawy Melag to rewelacyjne zestawienie dobrej jakości i niedużej ceny. Możemy prześledzić asortyment wystawionych do sprzedaży autoklawów tej spółki w sieci i zauważymy, że sprzedają się niezwykle szybko, ponieważ mają w środowisku nieskazitelną opinię. Ich sprzęt jest używany w salonach piękności, gabinetach dentystycznych i nawet w szpitalach. Mają wszelkie potrzebne certyfikaty jakości. Autoklawy Melag mają kilka programów sterylizacji oraz wewnętrzny system próżniowy. Narzędzia są sterylizowane przy pomocy wysokiej temperatury i ciśnienia.

Pod koniec bywają suszone, aby dodatkowo zapobiec rozprzestrzenianiu się na nich zarazków po wyjęciu z autoklawu. Wiemy przecież, że drobnoustroje szybciej rozwijają się w wilgotnym środowisku.