You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Wady wzroku dotykają coraz większą liczbę ludzi, jednak współczesna medycyna doskonale sobie z nimi daję radę

on Apr 18, 2019
Specjaliści alarmują, że nieomalże połowa Polaków zmaga się z wadami wzroku. Krótkowzroczność staje się jednym z najpowszechniejszych następstw szybkiego rozwoju technologicznego. Jednakże to właśnie nowoczesna technologia może pomóc w walce o zdrowe widzenie
.
pejzaż - zdrowie
Author: Artur Nowacki
Source: http://www.flickr.com
Aktualnie coraz częstszym zabiegiem staje się laserowa korekta wzroku. Jest to na razie jedyna procedura umożliwiająca całkowite usunięcie uciążliwej wady wzroku- Optegra. Sam zabieg odbywa się przy miejscowym znieczuleniu, z użyciem promienia lasera podążającego za ruchami oczu, dzięki czemu operowany nie jest narażony na żadne niebezpieczeństwo – jeżeli bezwiednie poruszy gałką oczną, laser bezzwłocznie zgaśnie.

Niestety korekta wzroku nie nadaje się dla każdego, by się jej poddać, należy zrobić badania wstępne oraz mieć skończone 20 lat. Co więcej operację przeprowadza się jedynie w przypadku wady wzroku, która się ustabilizowała, jedynie wtedy można mieć pewność, iż poprawa jakości widzenia zachowa się na stałe. Zdarza się, że operację należy powtórzyć, jednak w większości przypadków jednorazowa wizyta wystarczy.
Astygmatyzm to jedna z najpowszechniej występujących wad wzroku. Jest to wada na tyle dokuczliwa, że coraz więcej osób decyduje się na jej usunięcie za pomocą lasera – wystarczy wstukać w przeglądarce frazę: laserowa korekcja wzroku astygmatyzm, aby przekonać się, jak wiele ośrodków przeprowadza ten popularny zabieg- http://optegra.com.pl/Zabiegi/Korekcja-Wzroku/Laserowa-Korekcja-Wzroku/Astygmatyzmidzenia równocześnie linii poziomych i pionowych. Przytrafiają się także chwile, w których występuje zaburzenie poczucia rzeczywistości.

Dodatkowo astygmatyzm może powodować bóle głowy oraz utrudniać prowadzenie pojazdów i naukę przy komputerze. Najmłodsi z astygmatyzmem wykazują większą niechęć do uczenia się, a poza tym nie zawsze chcą zakładać okulary. Nic dziwnego, że coraz więcej osób poszukuje w Internecie pomocy, wpisując hasło: laserowa korekcja wzroku astygmatyzm. Do usunięcia tej wady wzroku używa się lasera o nazwie Lasik. Profiluje on rogówkę i nadaje jej prawidłowy kształt, dzięki czemu astygmatyzm w końcu przestaje być niewygodnym problemem.