You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób uzupełnić brakujące uzębienie?

on Aug 4, 2022
Pełne uzębienie jest bardzo ważne dla człowieka w każdym wieku z minimum kilku powodów.


Po pierwsze prawidłowe rozdrabnianie pokarmu ma wpływ na działanie całego układu trawiennego, zaś niedostatki w uzębieniu prowadzą w tym przypadku do nieodwracalnych skutków.
Usunięcie jednego albo paru zębów bardzo niekorzystnie oddziałuje na zgryz, dlatego że pozostałe pomału się wtenczas przesuwają. Piękny uśmiech jest naszym atrybutem, zaś deficyty w uzębieniu mogą stać się źródłem kompleksów, nie wyłącznie u młodych osób. Jednocześnie człowiecze zęby mają swoją żywotność, która zależy nie jedynie od prawidłowej higieny jamy ustnej, lecz również od czynników genetycznych. Zęby nierzadko tracimy też w skutek rozmaitego rodzaju wypadków.


rehabilitant
Source: morguefile.com


Nie każdy brak w uzębieniu musi oznaczać konieczność wykorzystania protetyki zaawansowanej którą są implanty w celu odzyskania pięknego uśmiechu, bowiem w poniektórych przypadkach starczy zastosować licówki. Co to znaczy? Licówki to cieniutkie nakładki spajane na zewnętrznej nawierzchni zębów, których zadaniem jest ukrycie wszelakich niedoskonałości, takich jak pęknięcie oraz oszczerbienie. W wielu sytuacjach idealny, śnieżnobiały uśmiech demonstrowany przez celebrytów w TV to dokładnie licówki. Jakim sposobem się zakłada tego rodzaju nakładki? Licówki posiadają określoną grubość oraz z reguły pierwszym krokiem pracy stomatologa przed ich utwierdzeniem jest spiłowanie gruntownie takiej warstewki szkliwa.
Proces ów na ogół przebiega absolutnie bezboleśnie, ale istnieje możliwość zaaplikowania znieczulenia miejscowego dla szczególnie czułych pacjentów.

Zajmują Cię opisane tu treści? Jeśli tak, to fantastycznie - dajemy również dla Ciebie bezpłatny dostęp (https://www.swiatleku.pl/) do następnej strony.

Licówki przytwierdzane są do ząbków za pomocą cementu.