You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób poradzić sobie, kiedy musimy zająć się bliską osobą? Czy konieczne sprzęty są refundowane?

on Oct 16, 2023
Troska o osobę niepełnosprawną nie jest zagadnieniem łatwym i przyjemnym. Jeśli musimy zaopiekować się osobą, która nie może tego uczynić sama, musisz uzbroić się w cierpliwość, zrozumienie i siłę.

W jaki sposób przyszykować się do opieki nad kimś niepełnosprawnym

W zależności od stopnia niepełnosprawności, sklepy ze sprzętem rehabilitacyjnym proponują odpowiednie metody mające udogodnić choremu powszednie życie. Najbardziej bezsprzecznym wymaganym sprzętem w okoliczności, gdy chory nie porusza się samodzielnie są wózki inwalidzkie (przykładowo ).

Zerknij na opublikowany (http://baborinstytutwroclaw.pl/) tekst, a niewątpliwie niezwykle Cię zainteresuje, gdyż odnajdziesz tam ważne informacje dotyczące tego zagadnienia.

Jeśli zachodzi taka konieczność, możemy wybrać wózek inwalidzki toaletowy, lub zwyczajnie wybrać pieluchomajtki. Osprzęt tego typu nie jest tani ale możemy starać się o zwrot kosztów z NFZ. Dobra orientacja w przypadłości osoby, którą się zajmujemy ułatwi nam nadzór samopoczucia chorego - dzięki czemu będziemy w stanie określić czy następuje poprawa stanu zdrowia, czy nie. Jeśli jakiegoś sprzętu nie musimy mieć na co dzień, w tym wypadku możemy użyć specjalnej wypożyczalni i wypożyczyć np. wózek na podróże jak . Nie pozbawiaj chorego od jego przyjaciół, spotkania z nimi z pewnością wpłyną pozytywnie na jego samopoczucie. Jeśli to możliwe, nie należy jej odcinać od codziennych obowiązków. Każda pamięć na pewno się opłaci.

wózek inwalidzki
Source: http://www.akson.pl/
Co, jeżeli nie mogę zająć się chorym osobiście?

Jeżeli okoliczności nie zezwalają Ci na podjęcie pielęgnacji osoby niepełnosprawnej możesz skorzystać z specjalistycznej pomocy biegłych opiekunów. Z ich pomocy możesz skorzystać na godziny lub wybrać opcję z zamieszkaniem. Nierzadko są to ludzie z różnymi uprawnieniami, fachowcy, którzy nie dopuszczą na pojawienie się odleżyn i zrobią wszystko co w ich mocy, by podopiecznemu żyło się jak najlepiej. Jeżeli z wielu powodów nie stać Cię zatrudnić opiekuna, możesz skorzystać z wsparcia domu opieki lub opieki domowej. Jeśli zdecydujesz się na dom seniora, upewnij się, że są w nim odpowiednie warunki. By chory miał zagwarantowany właściwy luksus i intymność, pokoje powinny być dwuosobowe. Pomieszczenia muszą być zaopatrzone w przycisk alarmu, który w razie niedobrego samopoczucia wezwie pracowników. Warto dowiedzieć się jak pensjonariusze spędzają wolny czas, czy są organizowane dla nich jakieś zajęcia, a także jak wygląda sprawa jedzenia, za co naliczane są dodatkowe opłaty.