You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób leczyć zeza?

on Nov 16, 2023
Oko to najcenniejszy narząd receptorowy człowieka, ponieważ aż 82% bodźców jest przekazywanych do mózgu właśnie przez oczy. To dzięki nim spoglądamy na świat i jego wspaniałości. W związku z tym tak istotne jest, byśmy nie zaniedbywali wad wzroku – zwłaszcza u naszych pociech. Nieleczone wady wzroku, np. zez - nie tylko powodują dyskomfort, czy obniżenie poczucia wartości, ale mogą spowodować niedowidzenie.
Jeżeli więc spostrzeżemy u dziecka budzące niepokój symptomy,
oczy
Author: Daydream
Source: Calvado.pl
natychmiast udajmy się z nim do okulisty. Leczenie zeza polega na korekcji wady wzroku, czyli na noszeniu przez małego pacjenta okularów - klik. Gdy zez nie był leczony w stosownym czasie, lub terapia (zobacz również elektroterapia stargard) nie przyniosła rezultatów, niezbędna jest operacja.

Na ogół rodzice zadają specjalistom od leczenia zeza pytanie kiedy najlepiej przeprowadzić operację zeza. Nie usłyszymy konkretnej odpowiedzi. Rodzajów zeza jest bardzo sporo i zawsze próbuje się leczyć zeza indywidualnie. Bardzo wiele zależy od rodzaju zeza, wieku dziecka oraz ewentualnego niedowidzenia. W niektórych postaciach zeza proponuje się bardzo wczesne przeprowadzenie zabiegu, nawet w pierwszym roku życia dziecka. Tak jest na pewno w zezie niemowlęcym. W zezie rozbieżnym zaś, sugerowane jest operacyjne leczenie zeza u znacznie starszych dzieci.
Błędne jest stwierdzenie, iż operację zeza powinno się przeprowadzić do 6–7 roku życia. Operację tej częstej przypadłości można przeprowadzić w każdym wieku, także u dorosłych. Leczenie operacyjne
okulary
Author: Kathy Sunderman
Source: http://www.flickr.com
odbywa się w narkozie, trwa od 30 do 45 minut i gwarantuje nam wyeliminowanie konieczności noszenia okularów.

Operacje wzroku wiążą się z wielką starannością przeprowadzanych zabiegów. Dlatego tak ważne jest, by klinika na którą się zdecydujemy pracowała na najlepszym jakościowo sprzęcie - Klinika we Wrocławiu. Zapytajmy rodziny, sprawdźmy strony internetowe klinik okulistycznych, a z pewnością odnajdziemy odpowiednią klinikę. Z właściwie wyszkoloną załogą, której będziemy w stanie zaufać.