Trzustka też potrafi zachorować, dlatego jeśli pojawiają się niepokojące symptomy, trzeba reagować.

on Oct 7, 2023
Trzustka to mały, lecz bardzo ważny narząd, który wpływa na pracę wielu układów i narządów. Choroba trzustki miewa różnorakie oblicze: od przewlekłego zapalenia po ostre, jakie daje bardzo przykre dolegliwości.

buty
Author: Amy

Choroby trzustki nie wolno lekceważyć, w większości przypadków kończy się ona hospitalizacją.

Jakie objawy ma chora trzustka?

Symptomy pojawiającej się choroby trzustki choroba trzustki często są przez ludzi bagatelizowane, bo kojarzy się je z niedyspozycją żołądkową, wirusem lub zatruciem. Nie można tak postępować, ponieważ ta choroba może być niezwykle poważna.

Nadal interesuje Cię ten wątek? Kliknij w wybrany link i tam jest autorska witryna (https://www.boxmetmedical.pl/ratownictwo-medyczne,g327.html), gdzie odkryjesz ekstra treści.

Chorobie trzustki dość często towarzyszą nudności, wymioty oraz biegunki – zwłaszcza z dużą zawartością tłuszczu w kale - jak również dotkliwy ból. Ból nieraz bywa bardzo silny. U chorych ze schorzeniami trzustki niejednokrotnie występuje też żółty odcień gałek ocznych albo delikatny świąd skóry.

krążenie
Author: Domzdrowia.pl

To może być zapalenie albo nowotwór
.

Pośród chorób trzustki Objawy chorej trzustki na ogół wymienia się zapalenie ostre lub przewlekłe. Zapalenie ostre bywa niezwykle niebezpieczne, przez to wymaga pobytu w szpitalu i aplikowania lekarstw przeciwbólowych i zmniejszających wydzielanie enzymów trzustkowych. Zapalenie przewlekłe dosyć często daje znikome symptomy, które nietrudno pomylić ze zwykłymi dolegliwościami trawiennymi. Trzustka może także paść ofiarą nowotworu, dlatego dolegliwości brzucha nie wolno bagatelizować.

Leczenie nowotworu trzustki bywa bardzo trudne, bo pacjenci najczęściej trafiają do specjalisty, kiedy choroba bywa już zaawansowana. W przypadku nawracających dolegliwości warto zgłosić się po skierowanie na dokładniejszą diagnostykę jamy brzusznej.