Sklepy medyczne to placówki oferujące różnego rodzaju produkty związane z rekonwalescencją czy rehabilitacją

on Apr 18, 2023
Sklepy medyczne to punkty oferujące różnorodne produkty związane z leczeniem czy rehabilitacją. Na pewno ich asortyment jest przydatny dla dużej liczby grup. Z usług sklepu medycznego korzystają bowiem zarówno pacjenci, jak i lekarze i pielęgniarki czy osoby zajmujące się rehabilitacją. Na przykład butle tlenowe mogą być potrzebne zarówno w szpitalu, jak i przykładowo dla załogi karetki pogotowia.

Przydatne produkty mogą tam znaleźć także osoby pracujące w branży kosmetycznej czy na przykład masażyści. Asortyment jest w większości przypadków bardzo bogaty. W sklepach takich najczęściej dostać można wszelkie te przyrządy, np. , których wykorzystanie przewiduje pierwsza pomoc przedmedyczna. Do pewnego stopnia asortyment sklepu medycznego jest dopełnieniem tego, co można znaleźć w aptece, choć z pewnością dużo akcesoriów się powtarza.

Akcesoria medycyny ogólnej

Nowoczesna metoda leczenia przepuklin
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
W sklepie medycznym z pewnością znaleźć można narzędzia używane bardzo szeroko służące do wykonywania różnorodnych pomiarów związanych ze zdrowiem. Będą to więc na przykład termometry. W dawniejszych czasach znane były tylko tradycyjne termometry, gdzie pomiar uzyskiwany był z użyciem rtęci. Na dzień dzisiejszy popularne są urządzenia elektroniczne, a dzięki postępowi technologicznemu do wykonania pomiaru potrzebny jest bardzo krótki czas. Wyposażenie punktu obejmuje również urządzenia takie jak ciśnieniomierz nadgarstkowy (inne tu: ). Jest to bardzo przydatny przyrząd, potrzebny zwłaszcza ludziom mającym kłopoty ze zbyt niskim lub wysokim ciśnieniem krwi. Do dokładnych pomiarów wykorzystywane będą również wagi posiadające możliwość obliczania procentowego stężenia tłuszczu w organizmie.

Sprzęt do rehabilitacji i ortopedyczny

Najliczniej reprezentowaną grupą towarów są z pewnością akcesoria związane z rehabilitacją i akcesoria ortopedyczne. Przede wszystkim dostępne są w tym miejscu eozmaite kule oraz wózki inwalidzkie. Poza tym w sklepie medycznym można kupić produkty takie jak deska ortopedyczna (przejdź do strony rehabilitacja kolana kraków) oraz różnorodne akcesoria do rehabilitacji. Do tych ostatnich należą przykładowo specjalne lampy do naświetlania chorych narządów, jak również specjalistyczne piłki i pozostałe przyrządy do rehabilitacji ruchowej.