Rozwiązania na to aby ulepszyć swój wygląd

on Mar 28, 2023
Lustereczko, powiedz przecie… Ilu z nas nie zadało sobie tego rodzaju zagadnienia stając przed lustrem? Nawet jeśli artykułujemy te zagadnienia z przymrużeniem oka to jest w nich pierwiastek prawdy. No cóż, czy preferujemy tego, czy nie, prezencja jest dość ważny i określa wiele spraw. Nie mówimy tu o atrybutach piękna, do których niektórzy bzdurnie dążą, ale o pewnych detalach w aparycji, które nas irytują i wolelibyśmy je odmienić. Z takimi właśnie wyzwaniami walczy dermatolog estetyczny.

Wiązką lasera w brzydką bliznę
Author: 123rf
Source: 123rf
Na początek powinniśmy zaznaczyć, że dermatologia estetyczna we Wrocławiu to nie to samo, co konwencjonalnie definiowana dermatologia. Ta druga jest nieodzowna, kiedy mamy nieprzyjemności skórne, mniej poważne, jak trądzik, jak i mocniej dolegliwości, np. nowotwór. Młodsza siostra znanej dermatologii skupia się natomiast, jak łatwo dojść do przekonania po samej nazwie, na typowo estetycznej stronie, polepszającej urodę.

Trzeba przyznać, że jest to młoda dziedzina w naszym kraju. Kto by bowiem myślał o takich przedsięwzięciach w czasach PRL-u, kiedy to na takie zabiegi zezwolić sobie mogli ci z pieniędzmi i możliwością wycieczki za granicę, bo jedynie tam było to na porządku dziennym. W dzisiejszych czasach dermatologia estetyczna dalej kosztuje sporo, ale coraz więcej ludzi może sobie na nią pozwolić. Szczególnie jest to widoczne w dużych miastach, z Warszawą na czele. Warszawa zwłaszcza, jak na stolicę przystało proponuje największy wybór najlepszych klinik medycyny estetycznej (czytaj tutaj więcej).

Co oferuje dermatologia estetyczna? W zależności od kliniki najważniejsze to:

- wypełnianie zmarszczek,
- modelowanie ust,
- korekta nosa,
- konturowanie twarzy,
- peelingi chemiczne,

I multum innych.

Fałd podbródkowy dodaje nam lat i odejmuje urody
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Nadrzędną filozofią działania dermatologii estetycznej jest ulepszanie prezencji, nie jest to jednak operacja plastyczna, w trakcie której interwencja chirurgiczna jest nieporównywalnie większa. Pokutuje jednak w wielu pogladach mieszanie tych definicji, tak jakby te dwie dziedziny, te dwie nazewnictwa wymawiało się zamiennie. Jest to znaczący błąd i uproszczenie. Powoduje to sytuację, że istnieje ogół ludzi bardzo przeciwnych tego rodzaju zabiegom, tak jakby fizjonomia była własnością ogółu, i można ją poddać pod osąd – „wymodelujemy te usta, czy nie?”.

Tymczasem rację mają zwolennicy dermatologii estetycznej lub po prostu osoby, które nie planują żadnych takich, ale patrzą na to, jak na zwykły zabieg, twierdząc, iż każdy ma prawo stanowić o sobie, tym bardziej, jeśli ma ochotę na jakąś drobną zmianę, bo np. nos jest trochę skrzywiony. Nie musi pytać nikogo o pozwolenie. Tym bardziej, że dzięki takim zabiegom dużo zakompleksionych osób zyskuje wiarę we własną atrakcyjność.

Inni specjaliści: