Przypuszczalnie wady wzroku wkrótce będą wyłącznie wspomnieniem, przyczynią się do tego innowacyjne technologie

on Jul 12, 2023
Nowoczesne procedury od jakiegoś czasu pomagają wielu osobom pozbyć się uciążliwej wady wzroku. Laserowe korekcje są coraz popularniejsze i korzysta z nich coraz więcej pacjentów, którzy nie chcą już zakładać okularów.

Obecnie zabieg laserowy na oczy jest bardzo bezpieczny, a co najistotniejsze, pozwala na wyjątkowo prędki powrót do pełni sił. W większości wypadków operowani wychodzą do domu po paru godzinach, istotne jest tylko, by asystowała im pełnoletnia osoba. Nie ma wielkiego znaczenia, czy chcemy usunąć wadę wzroku większą lub mniejszą, laser poradzi sobie ze wszystkim, nawet laserowa korekcja astygmatyzmu nie przedstawia wielkiego wyzwania dla profesjonalistów Dowiedz się więcej.
Szkła korekcyjne
Author: Epicantus

Dla operowanych najwygodniejsze jest to, iż cała procedura jest praktycznie bezbolesna, a gałki oczne znieczula się specjalistycznymi kroplami. Najistotniejsze jest to, iż zabieg laserowy na oczy da się przeprowadzić praktycznie w przypadku każdego człowieka, który skończył 18 lat. Jedyne ograniczenia to poważniejsze choroby oczu (kliknij wampirzy lifting przed i po od dziegielewska.eu/) lub, przykładowo, cukrzyca. Nie poleca się także korekcji osobom w zaawansowanym wieku.

Przygotowanie do zabiegu także nie jest bardzo dolegliwe. Jedyne o czym warto pamiętać to zakaz noszenia szkieł kontaktowych na około dwa tygodnie przed korekcją. Sam zabieg laserowy na oczy trwa raczej relatywnie krótko, potem jednakże może wystąpić zamglone widzenie, lecz nie powinno utrzymywać się więcej niż jeden dzień Zabiegi okulistyczne znajdziesz na optegra.pl. Mniej więcej tydzień po operacji trzeba pójść na pierwszą wizytę kontrolną, jednak wówczas powinniśmy już cieszyć się ostrym widzeniem. Największa liczba pacjentów korzysta z tej metody, by usunąć krótkowzroczność, jednakże ostatnio coraz bardziej popularna staje się laserowa korekcja astygmatyzmu. Nie wszyscy wiedzą, że pewne lecznice oferują możliwość wszczepienia w gałkę oczną złotego implantu, którego wielkość to ledwie jeden milimetr. Wszczep taki widoczny jest dla innych ludzi oraz dla nas, gdy zerkamy w lustro. Pełni on tylko funkcję wizerunkową i nie powoduje żadnych powikłań. Dostępne są też technologie, które pozwalają na zmianę koloru tęczówek – niestety jak na razie da się zmienić kolor jedynie z brązowego na niebieski, a cena takiej operacji jest bardzo wysoka.