Profesjonalne metody terapii nietrzymania moczu

on Jun 19, 2023
Wysiłkowe nietrzymanie moczu spowodowane jest osłabieniem mięśni Kegla, które nie kurczą się poprawnie oraz nie zwierają cewki moczowej. Podyktowane może być również rozciągnięciem pochwy, czego rezultatem jest zmiana kąta nachylenia cewki moczowej. W rezultacie dochodzi do automatycznego wyciekania moczu. Do mimowolnego wyciekania moczu dochodzi tylko w sytuacjach podwyższonego nacisku w środku jamy brzusznej, a więc w trakcie kaszlu, śmiechu, kichania, a również podczas zwiększonego wysiłku fizycznego. W spoczynku nie spostrzega się nieprzyjemnych niedyspozycji.

zabiegi medycyny estetycznej
Author: Phalinn Ooi
Kłopot jest ogromnie częstym schorzeniem oraz tyczy się wielu pań po porodzie naturalnym bądź po czasie menopauzy. Jest to grupa blisko 3 do 5 milionów pacjentek w naszym kraju. W grupie pań po trzydziestce odsetek ten może wzrastać do 30%, natomiast po pięćdziesiątce – do prawie 60%. Nie leczone nietrzymanie moczu wiedzie do znacznego ograniczenia komfortu życia z przyczyny niemiłego zapachu związanego z wyciekającym moczem a także występowania powikłań takich jak: zapalenie dróg rodnych jak też wyprysków skóry krocza. Rozpoznanie wysiłkowego nietrzymania moczu następuje na podstawie specyficznego wywiadu chorobowego oraz po przeprowadzeniu testów diagnostycznych. Do w większości wypadków wykonywanych zalicza się próbę Bonneya, jakie umożliwiają obiektywną ocenę stopnia nietrzymania moczu a także efektywności leczenia farmakologicznego i fizjoterapii. Jeśli idzie o nietrzymanie moczu leczenie uzależnione będzie od szczebla postępu objawów. Pewną z opcji terapeutycznych może być laseroterapia laseroterapia wrocław bądź nastrzykiwanie ścian pęcherza moczowego toksyną botulinową.

Na czym polega laserowe obkurczanie pochwy? Zabieg ów polega na fototermicznym obkurczeniu pochwy. Światło lasera hartuje obszar ujścia cewki moczowej. Skutkiem jest stymulacja włókien kolagenowych śluzówki pochwy, co powoduje redukcję kąta nachylenia cewki moczowej jak też przywraca jej należyte funkcjonowanie. Leczenie laserowe obejmuje 2 fazy: Faza I Tuż przed rozpoczęciem zabiegu laserowego pochwa pacjentki zostaje dokładnie wymyta, po czym roztwór odkażający ostaje delikatnie osuszony oraz usunięty z błony śluzowej. Następnym krokiem będzie wprowadzenie do pochwy wziernika laserowego, jaki służy jako układ doprowadzania wiązki laserowej. Energia laserowa jest aplikowana blisko przedniej ściany pochwy.