Problemy z uzębieniem

on Mar 28, 2023
Stomatologia to jedna z najbardziej prestiżowych specjalizacji w medycynie. Wielu Polaków wciąż czuje lęk przed wizytą u stomatologa, tak samo wielu zawdzięcza im pozbycie się bólu. Profesjonalista może wykonać błyskawiczny i niebolesny zabieg, niezależnie od tego czy jest to plombowanie zęba, czy zawiły zabieg związany z zastosowaniem protezy.

Wykwalifikowany specjalista jest również w stanie zapobiec rozwojowi chorób jamy ustnej, tak żeby później nie musieć wykonywać rozbudowanego i kosztownego leczenia. Kolejki do najlepszych stomatologów są niekiedy niezwykle długie, pacjenci potrafią rezerwować terminy nawet na kilka lat naprzód.
Author: UNIDENT UNION Dental Spa

Najczęstsze dolegliwości
Duża liczba ludzi cały czas ma problem z utrzymaniem prawidłowej higieny zębów, oraz przykładowo z wyborem właściwej szczoteczki do zębów. Dużo ludzi skarży się więc na kłopoty z dziąsłami czy krwawiące dziąsła. To z pozoru niegroźne objawy, ale zaniedbane potrafią wywoływać poważne skutki, włącznie z utratą zębów. Dobór odpowiedniej twardości włosia szczoteczki do zębów (kliknij wyrywanie zęba na www.aurident.pl...) potrafi zapobiec wielu problemom, głównie z dziąsłami. Zbyt sztywne włosie może powodować krwawienie dziąseł, co może prowadzić do ich zapalenia a w efekcie ich cofanie. To niezwykle powszechna dolegliwość, która nosi profesjonalną nazwę – parodontoza. Bywa ona spowodowana także sporą warstwą kamienia nazębnego. W celu uniknięcia tego problemu, zalecane jest więc systematyczne pozbywanie się kamienia nazębnego u dentysty.

Dentysty nie można uniknąć
Parodontoza to jedno ze schorzeń, któremu wykwalifikowany lekarz dentysta potrafi zapobiec. Sporym wyzwaniem dla dentysty są zabiegi związane z tworzeniem protez. Zęby, mimo że złożone z trwałego szkliwa, są w stanie się złamać. Niezachowanie zalecanej higieny jamy ustnej może także spowodować wypadanie zębów. W takiej sytuacji, żeby pacjent mógł normalnie funkcjonować, stosuje się implanty stomatologiczne. Jest to dużo bardziej komfortowe i lepiej prezentujące się rozwiązanie od wstawiania sztucznej szczęki. Zabieg opiera się na umieszczeniu nowego, sztucznego korzenia zębowego i przytwierdzeniu do niego sztucznego zęba. Implantu nie można odróżnić od naturalnego zęba, co jest jednym z powodów popularności tego sposobu walki z brakiem uzębienia.