Pijawki na zdrowie, szczęście i urodę!

on Sep 22, 2023
Pojęcie medycyny alternatywnej w Polsce jest nadal kontrowersyjne. A przecież akupunktura, która w naszym kraju orzekana jest jako metoda alternatywna, w Chinach uważana jest za tradycyjną i konwencjonalną. Do niedawna podobnie było z leczeniem pijawkami. Pacjent, który informował lekarza o zabiegu hirudoterapii zazwyczaj spotykał się z ironicznym komentarzem.

Apteka symbol
Author: Nicolas Raymond
Dziś sytuacja ta nieco uległa zmianie, szczególnie, iż hirudoterapia w wielu krajach (np. Niemczech, Szwajcarii) uważane jest za zabieg leczniczy. Mało tego, zabieg przeprowadzany jest równocześnie z tradycyjnym leczeniem. Największe sławy korzystają z zabiegów z wykorzystaniem pijawek leczniczych które niekiedy przynoszą lepsze efekty pod kątem zdrowia jak również w wyglądzie i płacą za to po kilkaset dolarów za jeden zabieg.

Stosowanie pijawek nie jest nowym zjawiskiem. Nasi przodkowie twierdzili, że wysysają z człowieka złą krew, dlatego samopoczucie po nich jest tak wspaniałe. Miały wpływ na wiele schorzeń i przypisywano im wielką moc. Szczególnie, że pijawki wydzielają endorfiny, co wpływa na lepszy nastrój po zabiegu.

Jeśli omawiany temat Cię zaciekawił, sprawdź koniecznie ten świetny link - znajdziesz tam dużo przydatnych informacji.

Człowiek jakiś pogodniejszy, weselszy. Nie dziwi więc fakt, że hirudoterapia przeżywa obecnie w świecie renesans.

Gdzie szukać informacji o tej metodzie leczenia? Najprościej w internecie, wystukując w wyszukiwarce poszukiwany temat, czyli: jak leczą pijawki (tipy.interia.pl/artykul_19678,jak-lecza-pijawki.html)? Godnym zaufania źródłem informacji są także krewni lub znajomi. Warto zasięgnąć porad czy mogą polecić cieszący się uznaniem gabinet lub posiadają dobre doświadczenia z osobą, do której zamierzamy się udać. A powinniśmy się odważyć albowiem lista schorzeń leczonych pijawkami jest długa i obejmuje: żylaki i zakrzepowe zapalenie żył, hemoroidy, procesy starzenia, trudno gojące się rany, krwiaki i zakrzepy, bóle głowy i wiele, wiele innych.

Klinika leczenia niepłodności
Source: www.gyncentrum.pl
Hirudoterapeuci utrzymują, iż warto skorzystać z zabiegu nawet wtedy, gdy nic człowiekowi nie dolega. Albo wydaje mu się, że, że nic mu nie dolega. Pacjenci mogą nic o schorzeniu nie wiedzieć, a pijawka się „dowie” błyskawicznie i dolegliwość wyeliminuje, zanim ta zdąży się ”odezwać”.