Operacja zatok – czy można przewidzieć efekt?

on Dec 12, 2020
Wykonane w minionych latach badania udowodniły, iż na przewlekłe zapalenie zatok cierpieć może nawet co dziesiąty Europejczyk. Dla pacjentów, u których farmakologiczne leczenie jest nieskuteczne, ratunkiem pozostaje endoskopowa operacja.

Rezultaty endoskopowej operacji na ogół są doskonałe.

Soki owocowe
Author: Arya Ziai

Lecz w niektórych sytuacjach przykłada się do niej nadto duże nadzieje. W tym momencie możemy przewidzieć, u których chorych wynik zabiegu będzie zadowalający, a u jakich nie (sprawdzony chirurg J. Janicki - (poznań neurochirurg) naczyniowy w Poznaniu - pco-poznan.pl). Zapalenie zatok przynosowych definiuje się jako proces zapalny błony śluzowej nosa, który cechują oznaki takie jak: upośledzenie drożności nosa, ból bądź rozpieranie w odcinku twarzy oraz upośledzenie powonienia. Do rozpoznania konieczne będzie stwierdzenie typowych zmian dla zapalenia zatok w badaniu endoskopowym bądź tomografii komputerowej. Wykonywanie badania RTG zatok nie jest aktualnie polecane w ramach postępowania diagnostycznego. Zasadnicze znaczenie w kuracji długotrwałego zapalenia zatok przynosowych mają sterydy donosowe jak też preparaty wody morskiej . U chorych, u których zidentyfikowano alergię, wskazane jest także włączenie lekarstw przeciwhistaminowych. Kiedy takie leczenie daje poprawę, musi zostać kontynuowane (dowiedz się więcej o fess w Poznaniu na pco-poznan.pl). W przeciwnym razie pacjenta trzeba skierować do specjalisty otolaryngologa, jaki ocenia zasadność włączenia antybiotykoterapii lub sterydoterapii.

skarpetki
Author: Scott Akerman

FESS Poznań albo przez poniektórych zwana FEOZ, jest leczeniem operacyjnym realizowanym w przypadku przeciągłego zapalenia zatok a także polipów nosa.

Zabieg ten realizuje się ją w ogólnym znieczuleniu oczyszczając zatoki przynosowe ze zmian zapalnych bądź polipowatych poprzez nozdrza przednie. Można w tenże sposób zoperować wszelakie zatoki przynosowe.

Po przeanalizowaniu tego materiału, polecam rehabilitacja ortopedyczna kraków pozostałe wiadomości na przedstawiany temat, które okażą się równie absorbujące.

W wypadku choroby pomoże chirurg naczyniowy Poznań.