Okulista

on Aug 22, 2023
Oko to najcenniejszy narząd człowieka, albowiem aż 82% bodźców jest przekazywanych do mózgu dokładnie dzięki oczom. To one, dają nam tę moc dzięki której spoglądamy na świat i jego wspaniałości. Dlatego tak ważne jest, byśmy dbali o ten narząd i nie bagatelizowali objawów różnego rodzaju chorób z nimi związanych.

okularnicy
Author: Eden, Janine and Jim
Jeśli więc masz wrażenie, iż w ostatnim czasie pogorszył Ci się wzrok, obraz jest zamglony, spotykają Cię coraz większe trudności w widzeniu w momencie czytania i oglądania telewizji, a kierowanie pojazdem stało się dla Ciebie niemożliwe – mogą być to objawy choroby, zwanej zaćmą. Wówczas wymagana jest pilna wizyta u okulisty. Zaćma należy do najbardziej rozpowszechnionych chorób oczu. Choruje na nią prawie co pięćdziesiąty Polak, a podstawowym jej objawem jest stopniowe pogarszanie się ostrości widzenia. Z czasem dochodzi do stopniowego zacierania się oglądanego obrazu.

Niektóre schorzenia oczu, (w tym zaćma) mogą występować rodzinnie. W związku z tym gdy występują w rodzinie osoby obciążone chorobami wzroku, dbajmy o profilaktykę, czyli coroczne badanie wzroku. Okresowe badanie wzroku u okulisty umożliwia szybkie wykrycie chorób, które przebiegają w pierwszym etapie choroby bezobjawowo.

Podczas spotkania u okulisty, ten – po wykonaniu podstawowego badania – może wyznaczyć datę wykonania szeregu innych badań, gwoli dokładniejszego zbadania oka lub oczu. Oczy badanie wzroku bydgoszcz cena to okno, przez które lekarz okulista może ocenić ogólny stan naszego zdrowia, np. dokonać łatwej oceny stanu żył i tętnic. Z tego powodu tak ważne są badania kontrolne, nawet jeśli nie występują u nas kłopoty ze wzrokiem.

Mimo,że medycyna z każdym dniem idzie coraz bardziej do przodu, nie powstał jeszcze żaden lek zapobiegający lub leczący zaćmę, więc wymagana jest operacja. Zabieg usunięcia zaćmy polega na pozbyciu się zmętniałych soczewek a następnie zastąpieniu ich syntetycznymi soczewkami (implantami), zapewniającymi najwyższą jakość widzenia. Ważne jest, aby klinika, gabinet na które się zdecydujemy operowały na jak najlepszym jakościowo sprzęcie. Przeprowadźmy wywiad wśród znajomych, sprawdźmy okulistów, które posiadają swoje strony w sieci, a na pewno odnajdziemy taki, któremu będziemy mogli zaufać.