Od jakich czynników jest zależny wybór dobrych implantów?

on Jun 19, 2023
Osoby, które z różnorodnych względów chcą zdecydować się na zabieg wszczepienia implantów, często są zmuszone dobrać ich konkretny wariant. Jest to zależne od indywidualnych uwarunkowań związanych z anatomią i wymagań pacjentów.

Trzeba m.

in. brać pod uwagę kształt kości czy odległość pomiędzy pojedynczymi zębami.

Szukasz może innych tego typu idei związanych z przedstawianym w tym wpisie tematem? Jest na to znakomita rada: kliknij tutaj oraz przeczytaj więcej w tekście (https://www.streamcross.pl/zajecia-grupowe/).

Ważny jest także rodzaj regeneracji czy ilość czasu, który jest przeznaczony na taki cel. Funkcjonują różne systemy implantologiczne, co umożliwia wybranie należytego wszczepu do konkretnej okoliczności. Dzięki temu można by zapewnić bezpieczeństwo oraz zagwarantować wysoką skuteczność przeprowadzanego zabiegu bez względu na warunki kostne, które istnieją u pacjenta. Można to sprawdzić przy pomocy tomografu komputerowego i uzyskać trójwymiarowy obraz tkanek oraz w odpowiedni sposób dobrać implant. Jeżeli dany pacjent posiada doskonałe warunki kostne, to można by zastosować standardowe implanty, które powinny się poprawnie przyjąć. Jeżeli z kolei u pacjenta wystąpił brak zęba, dość często ma miejsce sytuacja, kiedy dochodzi do zaniku kości. Inne wady, które mogłyby zaistnieć oraz zostać wyleczone za pomocą implantów to m.in. wady zgryzu czy też zbyt wąskie przestrzenie pomiędzy poszczególnymi zębami.

implanty
Author: Simon James

Na szczęście wykorzystanie implantów może pomagać w zatrzymaniu tego niebezpiecznego procesu. Dla osób, którym bardzo zależy na szybkim przebiegu zabiegu takiego leczenia, stworzone zostały wszczepy, które ulegają osteointergacji w znacznie krótszym okresie czasu niż typowe elementy.

Taki efekt można by uzyskać dzięki odpowiedniej modyfikacji płaszczyzny, która pobudza regenerowanie tkanki. Materiał, z którego mogłyby zostać wykonane wszczepy to tytan lub cyrkon.