Oczy są bardzo ważnym zmysłem - z tego powodu powinniśmy o niego troszczyć się lub operować, kiedy nadejdzie taki moment

on Mar 28, 2023
Ciężko wyobrazić sobie pełnosprawnej osobie, która widzi, jak wygląda świat ludzi niewidomych. Szalenie ciężko jest żyć bez tego zmysłu. Dlatego należy robić co w ludzkiej mocy, żeby ratować swoje oczy.

styl
Author: Wrocławski Park Wodny

Jedną z częściej występujących chorób oczu na świecie, ale też w Polsce, jest zaćma. Dotyka ona z reguły osoby starsze. Mówi się, że po 60-tym roku życia prawie każda osoba, w mniejszym lub większym stopniu, jest dotknięta tą dolegliwością. Pojawiają się wtedy na soczewce plamki, które uniemożliwiają promieniom słonecznym dotarcie do siatkówki. Choroba z upływem czasu pogłębia się, aż może być przyczyną totalnej ślepoty. Szczęśliwie w obecnych czasach możemy już się zaćmy pozbyć. Zabieg wykonuje się dość szybko i bezboleśnie. Nie jest to już nawet operacja. Po maksymalnie 30 minutach jest już po wszystkim, a chory tego samego dnia może iść do domu. Jest to zabieg, który robi się raz w życiu - wszczepia się mały implant soczewki oka. Jeśli jesteśmy przykładowo z Wielkopolski i interesuje nas operacja zaćmy Poznań jest tym miejscem, gdzie bez kłopotu znajdziemy sprawdzone kliniki. Nie zapominajmy, by wybierać z głową i sugerować się opiniami bliskich lub znajomych. Większość klinik oferuje możliwość rozdzielenia kosztów zabiegu na dogodne raty.

U tych, którzy posiadają umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia, będzie trzeba zapłacić wyłącznie różnicę ceny. Odzyskanie w pełni sprawnego wzroku - laserowa korekcja wzroku sosnowiec dla wielu osób to niesamowite szczęście. Dzisiaj jest ono w zasięgu nas wszystkich.