You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Medykamenty na problemy z żołądkiem - porady

on Sep 3, 2023
Trudności z brzuchem mogą trafić się wszystkim, nie tylko podczas wycieczki, lecz również będąc domu. Możemy bowiem zjeść coś nadpsutego albo zaszkodzi nam ulubiony posiłek, który dotychczas nigdy nie wywoływał żadnych rewolucji w żołądku. Niekiedy może się okazać, że nawet kilka wizyt w WC nie będzie pomocnych i potrzebne będą konkretne lekarstwa.
tabletki w listku
Author: Filter Forge
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli przypadłość nie jest jeszcze poważna, można zakupić w aptece środki dostępne bez recepty, m.in. multilac. Jest to suplement diety mający zastosowanie w wypadku zaburzeń w pracy jelit lub u pacjentów po antybiotykoterapii, które również cierpią na powyższe przypadłości, w tym zaparcia oraz biegunki. Z dawkowaniem można zapoznać się na ulotce, jednakże z reguły przyjmuje się 1 tabletkę na dzień i nie można zwiększać tej dawki. Leki tego rodzaju nie powinny prowadzić do żadnych skutków niepożądanych, ale jeśli takie się pojawią, należy je szybko odstawić.

Apteka
Author: Monika
Source: http://www.flickr.com
Gdy samodzielne leczenie (czytaj tutaj leczenie protetyczne) nie przynosi pozytywnych rezultatów, czas wybrać się do lekarza. Doktor może nam przepisać np. controloc, który jest zalecany w leczeniu schorzeń jelit, a także żołądka, a jego zasadnicze zadanie to zmniejszenie wydzielania kwasu solnego. Dawki różnią się zależnie od wieku pacjenta i choroby, na którą cierpi. Nie zmieniajmy zaleceń lekarza, tylko skrupulatnie łykajmy zlecone dawki, aby jak najszybciej pokonać uciążliwe schorzenie i znowu cieszyć się zdrowiem. Pamiętajmy, by każde lekarstwa zawsze przechowywać w miejscu niedostępnym dla maluchów, gdyż szybko może dojść do nieszczęścia. Ponadto tabletki powinny być schowane w zacienionym miejscu, ale nie w lodówce – chyba, że tak wskazuje ulotka.

Kłopoty z brzuchem u najmłodszych każdorazowo należy skonsultować u specjalisty. Nie leczmy samodzielnie naszych latorośli, ponieważ może się to skończyć jeszcze gorzej, a nikt nie lubi przebywać na pogotowiu w środku nocy, bądź – co gorsza – w szpitalu. Dorośli też powinni sprawdzić czy wszystko w porządku, jeśli schorzenia nieustannie się powtarzają bądź nie możemy sobie na własną rękę już z nimi poradzić. Im szybciej pójdziemy do lekarza, tym szybciej przekonamy się, co nam dolega i wrócimy do zdrowia zapominając o dręczących nas kłopotach.