• Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_links() (line 1785 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Masz depresję jesienną? Podejmij właściwe działania, by ją zwalczyć

on Jun 23, 2023
Kiedy nadchodzi jesień, wielu ludzi wykazuje oznaki depresji. Na dworze coraz wcześniej robi się ciemno. Jest zimno, a także niejednokrotnie pada deszcz, co także optymistycznie na nie nastraja. Jeżeli ty też nie masz sił do działania, a uśmiech rzadko pojawia się na Twojej buzi, powinieneś podjąć prawidłowe poczynania, by depresja jesienna całkiem Cię nie przytłoczyła.

Depresja
Author: Holly Lay
Największym kłopotem jest niedostatek słońca, ale jeśli w najbliższym czasie nie czekają Cię wakacje w ciepłym kraju, w którym niebo nie jest przykryte grubą zasłoną chmur, trzeba poszukać innych sposobów. Jeden z nich to terapia światłem (więcej tutaj) za pomocą specjalnego urządzenia o odpowiedniej mocy świetlnej. Jeśli będziesz używać takiej lampy każdego dnia, grzejąc się w jej świetle choćby pół godz., z pewnością niedługo będziesz czuć poprawę oraz przychylniejszym okiem spojrzysz na otaczający Cię świat.

Lecz nie jedynie alternatywne źródła światła są w stanie poprawić twoje samopoczucie. To również stosowna porcja energii, którą dostarczamy razem z odżywczymi posiłkami, bogatymi w witaminy i mikroelementy. Doskonała na chandrę jest nie tylko czekolada, ale również ryby, orzechy oraz warzywa i owoce, zwłaszcza te sezonowe. Mimo wątpliwego nastroju nie można też zapomnieć o systematycznej aktywności fizycznej.

Zdecyduj się na dyscyplinę, w której czujesz się najlepiej, a pływając lub grając w tenisa będziesz mógł odpędzić nieznośne myśli oraz oderwać się od normalnych zadań, jakich natłok także przytłacza. Mimo, że pogoda nie sprzyja, warto jest też sporo przebywać na świeżym powietrzu, na przykład udać się pospacerować do ulubionego parku. Pamiętaj o cieplejszym okryciu, kaloszach i parasolce, a przekonasz się, że nawet chodzenie w deszczu może sprawiać ci radość, w szczególności gdy jesteś z bliskimi.

Depresja jesienna dotyka coraz więcej osób - więcej o depresji dowiesz się na depresjasezonowa.pl. Jeżeli i ty jesteś w grupie osób, które stają się apatyczne i przemęczone wraz z pierwszymi jesiennymi dniami, terapia światłem oraz inne nadmienione wyżej metody pozwolą ci uporać się z kłopotem.

Cały czas masz znaczne kłopoty z wyszukaniem interesującej oferty? Nie przejmuj się - sprawdź te propozycje, one z pewnością Cię nie rozczarują.

Powinieneś jak najszybciej zmierzyć się z przedstawioną przypadłością, by nie dopuścić do jej pogłębiania, gdyż może to mieć katastrofalne skutki i doprowadzić do niezbędności farmakologicznego leczenia.