Likwidujemy przepuklinę ? Bez obaw!

on Mar 28, 2023
To powszechne, że coś tajemniczego zawsze budzi zaniepokojenie, coś nieco, o czym niedużo wiemy, albo słyszymy plotki, które jeszcze mocniej napędzają bakcyla strachu. Tak jest właśnie inaczej z wszelkimi operacjami, wizytą w szpitalu. Trudno się szokować, sprawność mamy wyłącznie jedno, obawiamy się go zaprzepaścić, ale wiemy, że w razie kłopotów powinniśmy zdecydować się nawet na zabieg. Wielu skierowanych do zabiegu przepukliny pachwinowej zachowuje się bez zaskoczenia – nogi podcina im trwoga, a pot zalewa całe ciało. Bez obaw, ta operacja jest w rzeczywistości niegroźny. Zresztą poczytajcie jak przebiega tego typu zabieg.

rankinglekarzy
Oczywiście cennym zaznaczenia jest fakt, że diagnozujemy tu przypadek znaleziony we idealnym czasie. Przepuklina pachwinowa, jak wiele innych chorób, odkryta zbyt późno może sprawiać nieprzyjemności – w czasie zabiegu (zwiększone kłopoty), jak i po operacji (powikłania).

Szalenie nam przyjemnie, że przeznaczyłeś swój czas, żeby przeglądnąć nasz tekst. Jeśli masz ochotę na więcej, to kliknij link środek na rybiki i przejdź do kolejnej strony.

Pamiętajmy więc o regularnych badaniach. Nie musimy żyć w dużym ośrodku miejskim, niczym Warszawa, aby się przebadać (sprawdź anestezjologów z Warszawy). Tego typu badania osiągalne są w wielu mieścinach.

Na początek jest wywiad i ocena, to na podstawie tych dwóch wytycznych lekarz jest przygotowany do podjęcia decyzji. przedtem jednakże omawia badania z anestezjologiem i pacjentem. Jeśli przepuklina jest małych gabarytów to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby operować ją w znieczuleniu miejscowym. korzyść tego typu rozwiązania jest kusząca – jeszcze w ten sam dzień opuścimy mury szpitala. Niestety nie często tak się to odbywa, gdyż w wielu sytuacjach przepuklina jest spora, rozwijająca się już od kilku lat. W tego typu sytuacji należy zastosować znieczulenie połowy ciała (do kręgosłupa). Możliwe jest też znieczulenie ogólne, które sprawdza się u badanych dość wystraszonych, którzy trudno przechodzą takie zabiegi.

Warto wiedzieć, iż jeśli zdecydujemy się na znieczulenie ogólne powinniśmy dostarczyć analiz, tj. morfologia, układ krzepnięcia oraz rtg płuc. zabieg często przeprowadza się techniką klasyczną, która polega na przecięciu powłok brzusznych, a w dalszej kolejności na zamieszceniu przesuniętego fragmentu jelita we odpowiednim miejscu. Na samym końcu osłania się operowany obszar specjalnie do tego celu przeznaczoną siatką. Technika klasyczna tojednakże nie jedyny rodzaj – można także operować techniką laparoskopową. Polega ona na tym, iż w pachwinie umieszcza specjalistyczne prowadnice, dzięki którym wprowadzane są narzędzia chirurgiczne, którymi potem przeprowadzana jest operacja (łącznie z wszyciem siatki).