You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Kiedy oraz czemu warto udać się do psychologa?

on Jun 6, 2024
Niekiedy świat zwala ci się na czaszkę i nie potrafisz sama go udźwignąć. Boleje twa dusza i ciało, nie potrafisz normalnie działać. Wtenczas warto pomyśleć o pomocy.


W Polsce wizyty u psychoterapeuty nie są tak popularne jak dla przykładu w USA. Zdaje się, że co drugi Amerykanin ma własnego profesjonalistę, u którego spędza każde popołudnie, opowiadając mu o swym życiu. My, Polacy, do psychologa chodzimy rzadziej. Z jakiego powodu? Głównie dlatego, że w naszym kraju psycholog zbyt wyraźnie kojarzy się z ambarasem, niemożliwym do rozwiązania kłopotem i udręką. Dla wielu ludzi wizyta u psychoterapeuty jest przyczyną do wstydu, a nawet kwestią tabu. Psychoterapeuta kojarzy nam się negatywnie, przykładowo z patologią w domu albo kłopotami z psychiką.


zakup
Author: Jillian
Source: http://www.flickr.com


Bywają jednakże chwile, kiedy bez pomocy psychoterapeuty może być niezwykle ciężko. Rzecz jasna, wszystko zależy od psychiki a także od wytrzymałości człowieka na pewne krańcowe sytuacje w jego życiu. To, co załamie pewną jednostkę, dla innej może być niewiele znaczącym incydentem. Jednakże w chwili, kiedy pewne zdarzenia oraz powiązane z nimi emocje nas przerastają, trzeba interweniować, bo intensyfikujący się stan chandry przerodzić się może w niebezpieczną dla zdrowia chandrę. By tego ustrzec się, lepiej porozmawiać ze specjalistą. W nowoczesnych czasach ludzie mają przeróżne metody na walkę z nerwami, albowiem trudno zupełnie wykluczyć je z naszego żywota.
Jeśli jednakże czujesz, że stres nie mija, a tylko się wzmacnia, szukaj wsparcia. Jak wyszukać psychologa? Starczy w wyszukiwarkę wpisać wyrażenie: psycholog (psycholog) Wrocław.