Jakiego rodzaju spółki mają prawny zakaz prowadzenia przedsięwzięć reklamowych?

on Sep 7, 2023
Jeżeli myślisz, że prowadzenie jakiejś działalności gospodarczej bez realizowania jednocześnie różnych działań reklamowych jest skazane na niepowodzenie, to jesteś w olbrzymim błędzie.

Funkcjonuje wiele placówek, jakie posiadają prawny zakaz promowania się, a pomimo to znakomicie sobie na rynku radzą.

Mało tego, są ustawowe restrykcje odnoszące się do osób, które mogą w takich placówkach pracować. I mogłyby to być tylko osoby, jakie zakończyły wyższe studia na konkretnym kierunku. Dodatkowym wymogiem przy prowadzeniu tego typu działalności jest konieczność uzyskania pozwolenia, jakie dostaje się od wojewódzkiego inspektora. Poza tym jedna osoba nie może mieć sieci liczniejszej niż cztery apteki. 25 VI 2017 roku rozpoczęła obowiązywać nowelizacja rozporządzenia prawo farmaceutyczne, w jakiej jest mowa o kolejnych restrykcjach dla właścicieli opisywanych placówek handlowych. Potoczna nazwa takiej poprawki to apteka dla aptekarzy. Należałoby wspomnieć, że nowe regulacje prawne będą obowiązywały wyłącznie nowo powstałe apteki i mają ukształtować rynek na kolejne dziesiątki lat.

depresja
Author: Holly Lay

Całość ma prowadzić do typowej formy apteki, jaką powinno się traktować jak placówkę ochrony zdrowia, nie zaś market z lekami. Ponadto wspomniana nowelizacja ma poniekąd zmusić na właścicielach aptek nie posiadających wykształcenia powiązanego z farmacją zaprzestanie traktowania pacjentów jak narzędzia do zarabiania olbrzymich pieniędzy.

Pacjenci mogą nabyć w aptece niedrogie leki (polecamy pas na kręgosłup) nie dlatego, że szefowie aptek mają ich ogólną sieć, a z tego powodu, że krajowy sejm wprowadził kilka lat wstecz ustawę refundacyjną.