Jakiego rodzaju są przyczyny potrzeby wykonania leczenia endodontycznego?

on Jan 22, 2023
Dla większości osób wizyta w gabinecie dentystycznym jest nieprzyjemnym oraz zazwyczaj odwlekanym długi czas obowiązkiem. Jeżeli się jednak tylko chwilę nad tym pochylić, to można dojść do wniosku, że sami sobie czynimy szkodę.

Dlatego też należy cyklicznie chodzić do dentysty, choćby na wizyty kontrolne.

Wtedy stomatolog (rentgen zębów białystok atom rtg) będzie miał okazję sprawdzenia, czy nie okaże się potrzebna jakakolwiek jego ingerencja. Jeśli przykładowo wymagane okaże się leczenie kanałowe Grodzisk Mazowiecki to miasto, w którym ma gabinet bardzo kompetentny stomatolog. Endodoncja (a zatem właśnie taki typ zabiegu) jest wymagana, jeżeli ma miejsce zapalenie albo zakażenie miazgi zębowej. Przyczyn tego stanu mogłoby być naprawdę dużo. Przykładowo może być to złamanie zęba lub duża próchnica. Są również sytuacje, gdy miazga mogłaby być uszkodzona bez widocznych pęknięć zęba. Symptomami, jakie mogą wskazywać na wymóg zastosowania leczenia kanałowego mogłyby być zbyt duża wrażliwość uzębienia na temperaturę czy też mocny ich ból.

ćwiczenia na siłowni
Author: Gary Bembridge

Leczenie kanałowe polega na usunięciu chorych miejsc i wyczyszczeniu wnętrza kanału zębowego. Następnie po jego dezynfekcji, dentysta uzupełnia kanał specjalnym materiałem kompozytowym, czyli plombą. Opcjonalnie można wykonać czynności protetyczne. W czasie wykonywania operacji pacjent nie odczuwa bólu, gdyż duża część takich zabiegów wykonywanych jest pod znieczuleniem miejscowym.

Innowacyjne techniki sprawiają, że pacjenci nie odczuwają jakiegokolwiek dyskomfortu. Ewentualne niedogodności można by zredukować poprzez zastosowanie różnorodnych specjalistycznych środków.