You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Jakie zadania ma psycholog dziecięcy i jak odnaleźć najlepszego profesjonalistę? W jakiej sytuacji najlepiej skorzystać z takich usług?

on Jun 6, 2024
Psycholog dziecięcy pracuje z najmłodszymi oraz ich rodzinami. Możemy od niego oczekiwać, iż będzie posiadał dużą wiedzę i umiejętności z dziedziny pracy z dziećmi. Specjalista tego typu posiada wykształcenie, dzięki jakiemu jest w stanie wykonywać ten zawód.

pani psycholog
Author: TownePost Network
Source: http://www.flickr.com
Dla wielu rodziców to dosyć oczywiste, że tego typu osoba ma wykształcenie, nawet więc takich kwestii nie weryfikują. Tymczasem zawsze powinniśmy to sprawdzić, gdyż na rynku jest wielu oszustów, którzy tylko czekają, że zgłosi się do nich zbyt ufna rodzina. Zawsze tak więc powinniśmy sprawdzić, czy jest to faktycznie psycholog - zobacz - dziecięcy, ponieważ nasze dziecko może na tym bardzo stracić. Gdzie odnaleźć tego typu profesjonalistę?-Faktycznie najmniej skomplikowanym sposobem jest poszukanie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej, pod którą podlega przedszkole albo szkoła naszego dziecka. Właściwie w każdym mieście istnieją takie placówki, wiadomo jednakowoż, iż w większych miastach, jak Poznań jest bardziej korzystnie, ale nie zmienia to faktu, że z łatwością takie coś odnajdziemy.

Korzystanie z pomocy gwarantowanej przez państwowe poradnie jest bezpłatne. W tych miejscach jest rehabilitacja dzieci, jesteśmy w stanie skorzystać oferty diagnostycznej, ale i poradnictwa, na przykład w obszarach wychowawczych- Integracja Plus. Oprócz poradni publicznych, istnieje również wiele niepublicznych, gdzie można wyszukać profesjonalistów, którzy pracują z najmłodszymi. Zawsze możemy o to popytać znajomych, być może ich dziecko korzystało z usług tego typu poradni i najlepiej właśnie tam pójść.


chłopcy, dzieci
Author: Pradeep Sanders
Source: http://www.flickr.com
Całe szczęście coraz częściej psychologa możemy spotkać również w placówce, do której uczęszcza nasze dziecko, dzięki czemustwarza to możliwość dość częstej obserwacji naszego dziecka. Dzieci też przyzwyczajają się do takiej osoby, co sprawia, iż z większą ufnością udają się do takiego specjalisty.

A czemu warto posyłać dziecko do psychologa, są w stanie spytać niektórzy, jeśli nie istnieją żadne trudności wychowawcze? Oczywiście, jeśli odczuwamy, że wszystko jest w porządku, a dziecko jest szczęśliwe, to nie powinniśmy je niepokoić takimi wizytami. Niemniej psycholog przydatny jest w różnych sytuacjach, gdy przykładopsychologec, czy dziecko powinno chodzić do szkoły czy może zostać jeszcze w przedszkolu.