Jaki skład zawiera mleko modyfikowane dla niemowlaków oraz czego nie wolno robić?

on Sep 8, 2023
Są sytuacje, kiedy matka nie może zaoferować swojemu potomstwu odpowiedniej ilości naturalnego mleka. Istnieje jednak opcja w formie mleka modyfikowanego.

Przykładowo mleko Bebilon 2 jest przeznaczone dla niemowlaków powyżej 6 miesiąca życia oraz jest traktowane jako dodatek naturalnej diety.

Nie można zapomnieć, że karmienie za pomocą piersi jest najlepszym rozwiązaniem dla dowolnego niemowlaka. Mleko Bebilon 2 posiada w swym składzie Pronutra+, zatem niepowtarzalną mieszankę różnego typu elementów. Jednym z nich jest chociażby opatentowana, zatem klinicznie zbadana kompozycja probiotyków. Chodziłoby dokładnie o GOS/FOS w ilości 80g/100ml. Ma to duży wpływ na mikroflorę jelitową. Produkt taki posiada ponadto długołańcuchowy kwas tłuszczowy czy witaminy A, C oraz D. Mało tego, opisywane mleko posiada także kwas alfa-linolenowy (z grupy Omega 3), który posiada bardzo korzystny wpływ na odpowiedni rozwój tkanek nerwowych oraz mózgu. Poza tym towar posiada także składniki odżywcze czy nukleotydy w odpowiednich ilościach.

owoce goji
Author: Scot Nelson

Skład mleka Bebilon 2 to m.in. oleje roślinne (palmowy, z organizmów jednokomórkowych czy słonecznikowy), maltodekstryna, laktoza z mleka czy nie zawierające tłuszczu mleko w proszku i m.in. ekstrakt białka serwatkowego.

Jeśli masz chęć dowiedzieć się większą ilość informacji na opisywany temat, to znajdziesz je zapewne po przejściu do serwisu (https://klinikaredline.pl/), gdzie są one bardzo dokładnie opisane.

Produkt należy przechowywać w temp. od 10 do 25 stopni Celsjusza, w chłodnym i suchym miejscu. Trzeba mieć świadomość, że niepoprawne podawanie czy chociażby przechowywanie mleka, może być niezwykle groźne dla niemowlęcia.

Nie wolno także podgrzewać modyfikowanego mleka przy pomocy kuchenki mikrofalowej. Nie można również dodawać żadnych różnych składników do gotowego mleka. Musi być ono spożyte w ciągu maksymalnie. dwóch godzin od chwili przyszykowania.