You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Jaki miernik temperatury najlepszy będzie dla małego dziecka oraz co może jeszcze posiadać taki termometr?

on Nov 16, 2023
Te innowacyjne niczym nie przynoszą na myśl rtęciowych, które już zostały wycofane. Dyrektywa unijna z 2007 roku zakazała produkcji tych termometrów, ponieważ miały szkodliwą rtęć, która miała niekorzystny wpływ na człowieka oraz naturalne środowisko.
Masaż punktów młodości TSUBOKI
Author: YONELLE
Source: YONELLE


Nowy termometr jest ekologiczny i w większym stopniu praktyczny. Nie należy się obawiać, że się stłucze, większość z nich jest także wodoodporna oraz ma duży ekran, który zezwala odczytać dokładnie wynik. Ważne jest to, że pomiar temperatury zajmuje dokładnie kilka sekund. Termometry elektroniczne są w najwyższym stopniu popularne. Do wyboru mamy wersje standardowe oraz tego typu, które dokonują pomiaru przy czole albo w uchu. Przydają się one zarówno dla najmłodszych jak i dla dorosłych. Wynik mierzenia otrzymać można w czasie od kilku sekund do 5 minut. Mocną stroną takich termometrów jest niska cena. Z racji małej ceny tego typu termometr jest słabo wykonany, prędko się psuje oraz z czasem traci on precyzyjność mierzenia.


ciąża
Author: Alex Lupo
Source: http://www.flickr.com


Termometr elektroniczny, bezdotykowy zwany także sensorycznym, to najnowocześniejsze z dostępnych urządzeń. Do zmierzenia temperatury stosują one podczerwień i nie potrzebują kontaktu z ciałem, aby wykonać pomiar. Żeby otrzymać wynik przybliżyć wystarczyłoby termometr do czoła albo do innej części ciała na dystans od kilku do kilkunastu centymetrów. Tego typu termometry są zalecane zwłaszcza rodzicom mniejszych dzieci. Używanie ich bardzo jest higieniczne oraz wygodne dla dziecka. Pomiar temperatury otrzymuje się w ciągu sekundy i bobas nawet się nie zorientuje co się dzieje. Termometr tego typu ma także odmienne funkcje, które są niezwykle użyteczne. Oprócz temperatury ciała zmierzą również temperaturę pokarmów oraz powietrza.
Warte są jednak trochę więcej, bo od 150 do 300 złotych.

Jeśli interesuje Cię tematyka przedstawiana w niniejszym materiale, sprawdź pełną ofertę (https://www.rehabilitacje.org/rehabilitacja-dzieci), a na pewno będzie ona dla Ciebie warta zainteresowania.

Ruchliwym noworodkom jest polecany termometr w smoczku. Jest on poręczny oraz wygodny. Bateria może wytrzymać 100 h pracy, ale nie podlega zamianie albo naładowaniu.