You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Jaka groźna dolegliwość narządów wzroku nie daje żadnych symptomów i jak często trzeba odwiedzać okulistę?

on Jun 10, 2022
Kiedy tylko zaobserwujemy problemy z jakością widzenia, powinniśmy udać się do takiego doktora. Nie wolno czekać z tego typu wizytą gdy dla przykładu zaobserwujemy u siebie mrużenie oczu przy czytaniu czy też częste stany zapalne powieki i spojówek.
Nawet jeśli nie mamy nic do zarzucenia jeśli chodzi o ostrość wzroku to nie znaczy to, że nie powinniśmy udać się do okulisty. Bardzo wielokrotnie są tego typu choroby, które przebiegają w podstępny sposób. Nie dają one widocznych objawów a tym samym powodów do obaw, ale kiedy coś niepokojącego dzieje się z naszymi oczami, dolegliwość jest już zwykle niezwykle zaawansowana i już niewiele da się zrobić. Często również nie można by zrobić niczego. Tego typu chorobą jest jaskra. Przy jaskrze nie ma żadnych objawów ani nie pogarsza się wzrok. Nieleczona jaskra może powodować ślepotę. Jeżeli jest ona wcześnie wykryta, wtedy bardzo często starcza proste leczenie w postaci podawania kropelek, które przypisze nam okulista. Należałoby jednak pamiętać o tym, że kropelki mogłyby zatrzymać rozwój choroby, ale nie odwracają już wyrządzonych strat. Kolejna poważna dolegliwość to katarakta. W wypadku katarakty lekarze umieją odwrócić jej skutki przez wszczepienie sztucznej soczewki w miejsce tej uszkodzonej.


okulista


SPA
Author: Alexander Synaptic
Source: http://www.flickr.com


dieta
Author: Fotolia
Source: Fotolia


Dla narządów wzroku zagrożeniem może być przebywanie w środowisku, w którym występują wzmożone energetyczne fale, styczność z pogazowymi smołami albo wysokie promieniowanie. Delikatna powierzchnia oka niezwykle źle znosi zanieczyszczenia środowiska chemikaliami i pyłem. Ryzyko dolegliwości oczu może powiększyć również nieodpowiednia dieta, która zawiera dużo kwasów nasyconych. Tego typu kwasy znajdują się przykładowo w tłuszczach zwierzęcych.
Kiedy z naszymi oczyma wszystko jest w porządku, wtedy u okulisty wystarczy pojawić się raz na 3 lata. Kiedy posiadamy jakieś problemy z oczyma, wtedy doktor (gabinet stomatologiczny kraków) może zlecić wizyty co sześć miesięcy lub co rok. Po zakończeniu 45 roku życia warto częściej wykonywać profilaktyczne badania.