Jak wyleczyć się z alkoholizmu? Jak prezentują się najlepsze metody? Czy wszywka alkoholowa to dobry sposób?

on Jul 8, 2023
Leczenia alkoholizmu to trudne zadanie, najbardziej często tego typu terapie zalicza się do modeli awersyjnych. Bardzo popularne w Polsce są tzw.

esperal Warszawa
Author: Artur Nowacki

wszywki, które mają substancję czynną disulfiram. W jaki sposób działają?

sakupy
Author: Praktycy.com
Source: Praktycy.com

Wszywka alkoholowa to najzwyczajniej tabletka przeznaczona do implantacji podskórnej. Taki lek, gdy łączy się z alkoholem wywołuje różnorodne negatywne oraz niebezpieczne dla zdrowia i życia reakcje organizmu. Awersyjna terapia terapia uzależnień łódź przy pomocy wszywek alkoholowych pomyślana jest tak, iż osoba uzależniona z obawy przed nieprzyjemnymi dolegliwościami powstrzyma się przed spożyciem alkoholu. W różnych klinikach w Polsce stosuje się tę metodę, zwłaszcza zaś jak wszywka alkoholowa Warszawa ma naprawdę dużo do zaproponowania ( na Alkater).

wszywka alkoholowa Szczecin
Author: erik forsberg

Disulfiram jest organicznym związkiem chemicznym, wpływa na metabolizm alkoholu etylowego. Generalnie etanol rozłącza się w wątrobie przez enzym, tzw. dehydrogenazę alkoholową do dehydrogenazy aldehydowej. W konsekwencji cała substancja się rozkłada do niezbyt szkodliwego dla organizm kwasu octowego. Wszywka alkoholowa zatrzymuje metabolizm alkoholu etylowego, dzięki temu pacjent odczuwa wiele różnych objawów, których normalnie by nie miał. Są to różne zatrucia jak zaczerwieniona twarz, brak oddechu, szybsze bicie serca, wymioty oraz nudności.

Wiele firm produkuje tego typu wszywki, jednakowoż najbardziej znany jest esperal. To bardzo znany środek, jaki jest już na rynku naprawdę długo, tak więc jest faktycznie bezpieczny.

Wielu lekarzy faktycznie go zaleca. Można go zakupić w wielu miejscach, jednak jak wszycie esperalu Warszawajest najlepszym miejscem, ażeby go nabyć.