You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Jak troszczyć się o higienę intymną a także zapobiegać infekcjom?

on Nov 16, 2023
O higienę intymną możesz troszczyć się w podróży i w domku dzięki nowoczesnym kosmetykom do higieny miejsc intymnych, które wspaniale pielęgnują jak też podtrzymują naturalne pH.


Istnieją jednakże codzienne nawyki, jakie zakłócają naturalną florę bakteryjną pochwy jak też wiodą do zakażeń, to m.in.
Higiena intymna
Author: Gunnar
Source: Gunnar


nazbyt częste mycie intymnych okolic. Dowiedz się, w jaki sposób wyglądać powinna higiena intymna. O higienę intymnych miejsc dba każda dama, jednak nie każda ma pojęcie, w jaki sposób czynić to rozsądnie oraz dobrze. Łatwo w owym temacie popaść w skrajności, a to nie służy naturalnej bakteryjnej florze pochwy. Nazbyt częsta oraz nazbyt agresywna higiena miejsc intymnych spowodować może zachwianie bakteryjnej mikroflory pochwy, jakiej odnowienie wymaga cierpliwości jak też czasu.


wczasy - Tunezja
Author: Marcin Grabski
Source: http://www.flickr.com


organizm zdrowej kobiety powinien sam dbać o mikroflorę pochwy, umożliwiają to pałeczki kwasu mlekowego trzymające we wnętrzu pochwy kwaśny odczyn pH (4,5), jaki jest barierą dla chorobotwórczych mikroorganizmów. Z tej przyczyny przesadna higiena intymnych miejsc mogłaby przyczynić się do pozbawienia pochwy owej ochronnej warstewki, wtenczas zazwyczaj pojawiają się intymne infekcje, swędzenie, infekcja.

Jeśli masz chęć zdobyć większą ilość informacji na ten temat, to notka z www (https://www.rehabilitacje.org/usg-ortopedyczne) również takie informacje posiada, zatem kliknij tu, aby je zgłębić.

Skłonności do alergii oraz podrażnień zdarzają się zazwyczaj damom o jasnej karnacji i delikatnej skórze. Niewiele kobiet zdaje sobie kwestię z tego, że to nierzadko nadgorliwość prowadzi do poważnych schorzeń intymnych.
Jeśli nie ma wyraźnej konieczności, nie trzeba kąpać się kilka razy dziennie a także podmywać się każdorazowo po wizycie w łazience. Noś zawsze bawełnianą bieliznę jak też staraj się nie nosić stringów.