You are here

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/szpital-nieklanska.org.pl/includes/menu.inc).

Jak się tworzą i jak można leczyć modzele, czyli parę informacji o tej dość często występującej dolegliwości.

on Feb 6, 2024
Skóra na niektórych częściach ciała cały czas jest narażona na najróżniejsze naciski i obtarcia. U dużej liczby osób nie wiąże się to z żadnymi konsekwencjami, lecz u części dojść może do zmian skórnych we wrażliwych miejscach. podrażnienia czy ugniatania zewnętrzna warstwa skóry zaczyna obumierać i robi się twarda, zgrubiała warstwa. Nie będzie ona powodowana żadnymi wirusami, bakteriami czy grzybami, więc nie da się nią w żadnej sposób zarazić, jednak niekiedy może powodować duży dyskomfort.
Lekarze nazywają te odciski modzelami, szczęśliwie są one tylko uciążliwe i przeszkadzają, ale nie powodują jakiś groźniejszych skutków. Modzele tworzą się głównie na dłoniach i stopach, ze względu na to, że są to najbardziej narażone na naciski części naszego ciała, lecz można je spotkać także na łokciach oraz kolanach. Najczęściej spotykane są na podeszwach stóp, powstają tam z powodu chodzenia w za ciasnych butach, noszenia obuwia z wysokimi obcasami czy też unikania skarpet.



pomocne rozwiązanie
Author: osseous
Source: http://www.flickr.com
Modzele może nie są szybkie do wyleczenia, ale przy pewnym wysiłku da się ich pozbyć w skuteczny sposób. Rzecz jasna podstawą będzie wyeliminowanie powodów z których powstają, więc przykładowo przy obuwiu trzeba je po prostu zmienić na odpowiednie.

Przeczytaj informacje i obejrzyj serwis, który zapewne Cię zainteresuje. Nie czekaj dłużej! Zrób to natychmiast! Na pewno nie pożałujesz.

Często pomagają specjalne wkładki ochronne, przez co stopy nie są tak ugniatane, a także eliminacja obcasów i ubieranie skarpetek. Lecz do wyleczenia będą modzele, jakie już wcześniej powstały, ale i na to znajdą się odpowiednie sposoby.

Usuwanie modzeli zacząć można od ich zmiękczenia i próby usunięcia (usuwanie nagniotków). Zrobić to można za pomocą odpowiednich preparatów, popularne jest również moczenie ich w ciepłej wodzie i następnie ścieranie za pomocą pumeksu. Jeśli ktoś nie czuje się na siłach, to powinien się wybrać do gabinetu kosmetycznego, gdzie zabieg zostanie profesjonalnie przeprowadzony. W przypadku, gdy ktoś choruje na choroby układu krążenia, to może być konieczne usunięcie modzeli przez chirurga, gdyż samodzielna próba ich pozbycia może być trochę niebezpieczna.