Jak przygotować się do pierwszej wizyty w poradni "K"?

on Sep 3, 2023
Jak się przygotować do pierwszej wizyty u ginekologa? Jak przebiega badanie? Co z sobą wziąć?

Fakt, że medyk jest osobą obcą, mało tego – realizuje swój zawód, powinien być dla pacjentki „łagodzącym czynnikiem”.

Również wiedza na temat tego, jak się przygotować do wizyty i czego dokładnie się spodziewać w jej trakcie, musi dodać kobiecie pewności . Jeżeli przyczyną pierwszej wizyty u ginekologa nie jest konkretny problem (przykładowo pieczenie waginy - albo inne ambarasujące symptomy), najlepszą chwilą na jej odbycie będzie okres między menstruacją, a połową cyklu, co pozwoli medykowi na dokładne badanie (badanie wzroku łódź cena) szyjki macicy a także potencjalne pobranie materiału koniecznego do przeprowadzenia cytologii.

morze - zdjęcie
Author: Maurizio Costanzo

Jedną z bardziej kontrowersyjnych spraw, jakie wiążą się z wizytą u ginekologa jest depilacja. Jedne damy frapują się, w jakiej postaci ich intymne okolice będą wyglądać korzystniej, inne – co będzie bardziej komfortowe dla doktora. Tymczasem obydwie wątpliwości są bezpodstawne. Dla medyka nie ma to zupełnie znaczenia. Dlatego jedynym powodem, dla którego kobieta może wydepilować intymne miejsca przed wizytą, będzie jej własny komfort psychiczny. Ginekolog zapyta nas o dane podstawowe, takie jak: czas pierwszej a także ostatniej miesiączki; tok cyklu (, cykliczność, charakter krwawień, ewentualne plamienia); obecne czy przebyte schorzenia, zabiegi; wszelakie dolegliwości w intymnych okolicach (pieczenie pochwy, ); utrzymywanie kontaktów seksualnych.

Drugim etapem wizyty będzie tak zwane zewnętrzne badanie, podczas jakiego medyk przez dotknięcie powłok brzusznych bada, czy nie istnieją potencjalne nieprawidłowości.