Jak duże przemiany są na rogówce oka, w czasie przeprowazania laserowej korekcji mankamentów wzroku?

on Jun 18, 2023
W obecnych czasach nie ma już potrzeby wykorzystywania okularów czy soczewek kontaktowych, gdyż większość osób mogła by skorzystać z osiągnięć nowoczesnej techniki okulistycznej oraz wybrać specjalny zabieg laserowej korekcji wad widzenia.

laboratorium
Author: Karen Mardahl

Co ciekawe, aż 80% bodźców odbierana jest przez zmysł wzroku, wszystkie osoby powinny szczególnie troszczyć się o to, żeby móc obserwować otaczający świat w jak najbardziej wyraźny sposób. Jeżeli interesuje Cię laserowa korekcja wzroku Szczecin to miasto, w jakim odnajdziesz fachową klinikę okulistyczną, w której robione są tego typu zabiegi i gdzie pracują najlepsi specjaliści. Wchodzą one w skład chirurgii referencyjnej, a sam zabieg polega na modelowaniu powierzchni oka przy pomocy wiązki lasera. Zabieg zajmuje zaledwie kilka sekund, podczas których poprawiane są małe zmiany rogówki oka. Korekta dotyczy ułamków milimetra, jednak już te delikatne zmiany mogą przywrócić ostrość widzenia.

Zimą pamiętaj o magnezie
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu

Sam zabieg przeprowadzany jest przy pomocy najnowocześniejszego lasera, który gwarantuje również niezwykłą szybkość wykonywania zabiegu, ale oczywiście także całkowite bezpieczeństwo pacjenta. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy mógłby zostać zakwalifikowany do wykonania laserowej korekcji wad widzenia. Osoby zainteresowane powinny uprzednio odbyć specjalne badania (sprawdź gdzie kupić test nifty) kwalifikacyjne. Niestety nie są one bezpłatne, ich koszt może wynieść ok. 300 złotych. Tego typu badanie trwa ok. 1-2 godz.

W jego czasie lekarz podaje specjalne krople powiększające źrenice, zatem nie można przyjeżdżać na badania jako kierowca samochodu. Jeśli używamy soczewek kontaktowych, należy z nich zrezygnować na parę tygodni przed wykonaniem badań kwalifikacyjnych.