Jak dobrze codziennie dbać o swoje zęby, żeby uniknąć bolesnego i drogiego leczenia stomatologicznego

on Feb 14, 2023
Jedną z częściej spotykanych schorzeń w naszych czasach jest próchnica zębów. Występuje ona u dorosłych i dzieci nawet mimo tego, że można w sklepach kupić naprawdę skuteczne pasty i szczoteczki, a obecna stomatologia Wałbrzych jest na naprawdę wysokim poziomie.
gabinet stomatologiczny
Author: East Midtown
Jednak najlepsza nawet szczoteczka niewiele będzie mogła pomóc, jeżeli zęby zostaną umyte źle lub zbyt rzadko, bardzo duży wpływ na kłopoty z ubytkami ma także niewłaściwe odżywianie. Ogromne ilości cukru w niemal każdym posiłku i ciągłe podjadanie przyczyniają się do szybkiego rozwoju bakterii, a z kolei te są najważniejszą przyczyną pojawiania się ubytków. Dlatego też chcąc długo mieć zdrowe zęby należy przestrzegać paru zasad.

Przede wszystkim należy je każdego dnia, rano i wieczorem dokładnie szczotkować, należy także w miarę możliwości ograniczyć jedzenie cukrów i słodkich napojów. Należy też systematycznie odwiedzać dentystę (sprawdź koniecznie), najlepiej raz na rok, który zrobi dokładny przegląd stanu zębów (zobacz czyszczenie zębów kraków) i w razie konieczności wyleczy wszystkie znalezione dziury. Przy małych dziurkach w zębach plombowanie jest szybkie i niedrogie, a także, co jest ogromnie ważne dla większości pacjentów, praktycznie bezbolesne. W większości przypadków ubytek powinien zostać zrobiony w ciągu jednej wizyty, i powinno to załatwić sprawę na kolejne
kilka lat.
Dziecko u stomatologa
Author: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Source: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Jeżeli jednak ktoś sobie zaniedba leczenie uzębienia i dopuści do powstania większych ubytków, to już nie będzie tak dobrze. Leczenie może się przeciągnąć do paru wizyt, czasami może być również konieczne wypełnienie kanałów, a wszystko to generuje dodatkowe koszty. W przypadku, gdy ubytek jest za duży, to okazać się może, że zęba będzie trzeba wyrwać i pozostanie po nim dziura. W takim przypadku będzie mogła coś poradzić protetyka Wałbrzych, z pewnością będzie parę możliwości na to, żeby coś z takim brakiem zrobić - do wyboru będą różnego rodzaju mostki, korony czy wkłady o czym szczegółowo na . Jednak najlepszą, najtańszą i nic nie bolącą metodą na uniknięcie problemów z zębami będzie zwyczajnie systematyczne ich czyszczenie.